اخبار
 انتشار: 23 شهریور 1400
   مشاهده: 304

  پیشرفت 51 درصدی پروژه تقاطع غیر همسطح شهید چمران اهواز


معاون فنی و عمرانی شهرداری اهواز گفت: پروژه احداث تقاطع غیر همسطح شهید چمران اهواز(میدان دانشگاه) با 51 درصد پیشرفت فیزیکی با سرعت در حال انجام است.
به گزارش اداره ارتباطات معاونت فنی وعمرانی شهرداری اهواز، عباس دغاغله با اشاره به زمانبندی این پروژه گفت: پروژه تقاطع غیر همسطح شهید چمران اهواز یکی از پروژه های مهم وترافیکی اهواز است که عملیات عمرانی آن از دی ماه 1398 آغاز گردید که با سازه پیش ساخته سگمنتال در حال انجام است.
معاون فنی و عمرانی افزود: این تقاطع با اجرای قطعات سگمنت به طول حدود 1400 متر با حذف چراغهای راهنمایی ( میدان دانشگاه) کاهش بار ترافیک در شرق به جنوب و شمال به شرق تقاطع، درکاهش زمان سفردر مسیر جنوب به شمال و بالعکس کمک می کند و با ایجاد دسترسی های شمالی و جنوبی خیابان امانیه و لشکر آباد به کاهش مصرف سوخت خودروها نیز کمک می کند.
دغاغله با اشاره به آخرین اقدامات صورت گرفته دراین پروژه گفت: در حال حاضر از مجموع 229 حلقه شمع مورد نیاز این تقاطع تا کنون 200 حلقه شمع حفاری واز تعداد 35 فونداسیون 25 عدد اجراء و از تعداد 58 پارت ستون با ارتفاع 3 متر 39 پارت بتن ریزی و اجراء گردیده و از تعداد 40 سرستون 23 عدد اجراء واز مجموع 115 پارت دیوار رمپ 57 پارت اجراء شده است و همچنین تا کنون 240 قطعه سگمنت از مجموع 500 قطعه از قطعات سگمنتال در کارگاه آماده سازی قطعات پیش ساخته تولید و 145 قطعه نصب شده است.

لازم بذکر است پروژه احداث تقاطع غیرهمسطح شهید چمران که با مساحت 13700 متر مربع با سازه بتنی پیش ساخته که اصطلاحا" به آن سگمنتال می گویند در حال احداث است . این تقاطع دارای چهاردستگاه پل که شامل دومسیر اصلی رفت و برگشت به عرض 12 متراز سمت گلستان به امانیه و بالعکس و دو چپگرد با عرض پل 5\9 متر ازابتدای پل پنجم تا گلستان و از امانیه به سمت پل پنجم درنظر گرفته شده است.
نویسنده خبر: نعیم دورقی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها