اخبار
 انتشار: 11 مهر 1400
   مشاهده: 115

  رئیس شورای اسلامی شهر اهواز از پایانه های مسافربری بازدید کرد

رئیس شورای اسلامی شهر اهواز به همراه مدیرعامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری اهواز از پایانه های مسافربری سطح شهر بازدید کرد.

سیاوش محمودی در حاشیه این بازدید گفت: پایانه های مسافربری شناسنامه شهرهستند ومی بایست از نظر ظواهر و خدمات از مجموعه شهر نیز پیشی بگیرند.

رئیس شورای اسلامی شهر اهوازبا بیان اینکه مساله مالکیت عرصه و عیان املاک شهرداری اهواز در اولویت برنامه های شورای ششم است، افزود: می بایست تمامی املاک شهرداری اهواز ساماندهی شده و مستند سازی های لازم جهت مالکیت شان گردآوری شود.

وی ادامه داد: املاکی که تاکنون تعیین تکلیف نشده اند و اسناد مالکیت قطعی آنها در اختیار شهرداری نیست؛ باید توسط مدیران مربوطه از مجاری قانونی پیگیری شوند و اگرچه مسیر طولانی برای کسب اسناد در پیش باشد، ولی آخرالامر نتایج مثبتی برای شهرداری به بار خواهند آورد.

رئیس شورای اسلامی شهر اهواز با اشاره به لزوم جابجایی پایانه های فرسوده و ایجاد یک پایانه مرکزی در شهر اهواز اظهار کرد: تفاهم نامه های مقدماتی با اداره کل شهرسازی صورت گرفته است و برنامه به این صورت است که شهرداری یک زمین مناسب در ابعاد 40 هکتار برای پایانه مرکزی شناسایی و به این اداره کل معرفی نماید تا مقدمات تحویل زمین صورت گیرد.

وی ادامه داد: در صورت تحویل زمین پایانه مرکزی شهر اهواز، اسناد و تشریفات لازم برای واگذاری عرصه به سرمایه گذاران بخش خصوصی صورت خواهد گرفت و به طبع، شهروندان و مسافران از مزایای آن بهره مند خواهند شد.

در ادامه مدیرعامل سازمان پایانه های شهرداری اهواز تصریح کرد: در سال گذشته اقدامات وسیعی در توسعه و بهبود زیرساخت های پایانه های شهرداری اهواز صورت گرفته و در بخش های زیادی از پایانه ها نوسازی انجام شده است.

حسین کیانی قلعه سردی افزود: یکی از برنامه های سال جاری سازمان، تمرکز برروی شناسنامه دار کردن املاک پایانه ها و توقفگاه ها است. در این راه قرار است نیروهای تخصصی در بحث حقوق املاک به سازمان مشاوره دهند.

وی گفت: بیماری مسری و تعطیلی توقفگاه خودروهای سبک درون شهری و نیز دستورالعمل دولت برای بخشودگی اجاره بهاء املاک تجاری سازمان، منابع درآمدی سازمان را با چالش  جدی مواجه کرده است و ماه هاست با تلاش شبانه روزی توانسته ایم خدمات سازمان را برای شهروندان در سطح مطلوب نگهداریم.

در پایان رئیس شورای اسلامی شهر اهواز از مدیرعامل سازمان پایانه ها خواست که اسناد مالکیت پایانه های مسافربری را برای ساماندهی املاک شهرداری گردآوری نماید.

نویسنده خبر: امین حویزاوی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها