اخبار
 انتشار: 18 مهر 1400
   مشاهده: 65

  بازدید عضو شورای شهر از بافت تاریخی محله عامری

به‌ گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه هفت اهواز؛ صبح امروز محمدعلی پورموسوی رییس کمیسیون اقتصادی، سرمایه گذاری، گردشگری و توسعه شهری شورای اسلامی کلانشهر اهواز به همراه فرامرز نجف پور مدیر منطقه هفت، نادر بیت سیاح مدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری اهواز و جمعی از مسئولین و دوستداران فرهنگی اهواز از پروژه احیای بافت قدیمی و تاریخی عامری بازدید به عمل آوردند.

  استقبال مردم اهواز از ورود امام رضا (ع) به اهواز و اقامت ایشان برای مدت کوتاهی در این شهر (گفته می شود این اقامت در محله عامری قدیم بوده است و به همین منظور این محله به قدمگاه امام رضا (ع) نیز شهرت دارد) باعث شد تا اهواز به ‌عنوان دروازه ورود تشیع لقب بگیرد.
محله عامری به عنوان یکی از قدیمی ترین محلات اهواز و هسته اصلی شهر اهواز قدیم شناخته می شود که بافت آن را خانه های قدیمی از خشت و گل به همراه درختان بلند خرما در جوار رودخانه خروشان کارون تشکیل داده است.
به همین منظور شهرداری اهواز در راستای حفظ میراث فرهنگی و تاریخی این کلانشهر در ابتدا با کارشناسی های صورت گرفته اقدام به طراحی سنگ فرش های مربعی طرح خشتی هم راستا با بافت سنتی و تاریخی این محله نمود تا ضمن احیای این محله تاریخی نسبت به بهسازی مسیرهای ارتباطی نیز اقدام کرده باشد.
برپایه این گزارش این پروژه از سوی سازمان زیباسازی شهرداری اهواز و با همکاری شهرداری منطقه هفت در راستای حفظ و نگهداری و احیای بافت فرسوده و تاریخی منطقه عامری انجام ‌شده است.
گفتنی است این پروژه در خیابان شهید خیری به اتمام رسیده است و به یاری خدا با استقبال خوب اهالی محله عامری پروژه در معابر دیگر در حال اجراست تا فرصتی برای سرمایه گذاری و رونق منطقه و همچنین حضور گردشگران خارجی و داخلی در این منطقه فراهم شود.

نویسنده خبر: میلاد معصومی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها