اخبار
 انتشار: 21 مهر 1400
   مشاهده: 247

  برگزاری جلسه معاون شهردار با معاونین فنی و عمرانی مناطق هشتگانه شهرداری اهواز

    جلسه هماهنگی معاونین فنی و عمرانی مناطق هشتگانه شهرداری اهواز با حضور معاون شهردار ومدیران ارشد معاونت در سالن جلسات معاونت فنی وعمرانی برگزار شد.

به گزارش اداره ارتباطات معاونت فنی وعمرانی شهرداری اهواز این جلسه با حضور عباس دغاغله معاون فنی و عمرانی شهرداری اهواز، محمد لفیتی مدیر عامل سازمان عمران شهری و مدیران ارشد معاونت و همچنین معاونین فنی و عمرانی مناطق هشتگانه برگزار شد.
در این جلسه که با هدف هماهنگی فعالیت‌های عمرانی در شهر برگزار شد، مباحث گوناگون تخصصی و مشکلات پیش رو معاونین عمران مناطق مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.
معاون فنی و عمرانی شهرداری اهواز در این جلسه بیان کرد: هدف از تشکیل این جلسه هماهنگی معاونین فنی و عمرانی مناطق برای نظارت و بررسی بهتر و بیشتر در پیشبرد سریع پروژه‌ها ، شناسایی و مرتفع کردن خرابی ها ،بهسازی پیاده روها و جداول شکسته و اجرای عملیات لکه گیری آسفالت معابرواستفاده از توانمندیهای نیروهای شهرداری، جهت کاهش هزینه ها و وگذاری پروژه های خرد بصورت امانی در سطح مناطق هشتگانه تصمیم گیری گرفته شود.
عباس دغاغله با تاکید بر ضرورت برپایی نشست‌هایی مشابه به طور ماهانه، هماهنگی میان معاونین عمرانی برای انجام متناسب امور را موجب تقویت این حوزه دانست و گفت: رسیدگی به مشکلات شهر و شهروندان به ویژه در نقاط حساس و کم برخوردار در اولویت کار این حوزه است.
وی در ادامه افزود : لازم است دیدگاه ها، پیشنهادات و ایده‌های خوب در این خصوص اجرایی شود تا از این طریق بتوانیم کیفیت خدمات رسانی در شهر را ارتقاء دهیم.
دغاغله گفت: با افزایش سطح آگاهی نیروها و استفاده از افراد کاردان در این حوزه همچنین با مدیرت صحیح می توان بسیاری از مشکلات پیش رو در بحث عمران شهر را مرتفع گردد.
_ در پایان این جلسه مقررشد کلیه مناطق هشتگانه وضعیت خرابی ها و مشکلات سطح منطقه خودرا شناسایی و به این معاونت اعلام نمایند.
_ مقرر شد مناطق نسبت به اعلام وضعیت و حجم خرابی های ناشی از نوارهای حفاری سازمان های خدمات رسان نظیر آبفاء در منطقه خود اقدام کنند.

_ مقرر شد پس از اعلام نیاز مناطق برای مصالح مورد نیاز،مصالح بصورت تجمیعی توسط سازمان عمران تهیه و براساس نیاز در مقاطع مختلف در اختیار مناطق قرار گیرد.

 

گفتنی است در این جلسه معاونین فنی مناطق هشتگانه عمده مشکلات را برای اجرای پروژه ها را نبود اعتبار در حوزه فنی و عمرانی برای خرید مصالح ، نوسانات زیاد قیمت مصالح ،کمبود نیروهای تحت اختیار در بخش فنی و عمرانی و همچنین نبود وحدت رویه بین معاونین خدمات شهری با معاونین فنی و عمران مناطق در پیشبرد اهداف عمرانی شهر، کمبود ماشین آلات و نبود تجهیزات در برخی از مناطق از موضوعاتی بود که در این جلسه مطرح و برای به رفع آنها بحث و گفتگو شد.

 

نویسنده خبر: نعیم دورقی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها