اخبار
 انتشار: 10 آبان 1400
   مشاهده: 367

  برگزاری مانور تخلیه اضطراری پدافند غیرعامل در شهرداری اهواز

به گزارش سایت شهرداری اهواز، بابک محمدی معاون خدمات شهری شهرداری اهواز گفت: به مناسبت هفته پدافند غیرعامل مانور تخلیه اضطراری بر اساس سناریوی فرضی زلزله ۶ ریشتری با مشارکت سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی، جمعیت هلال احمر، نیروی انتظامی و فوریت های پزشکی در شهرداری مرکز برگزار شد.

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز یادآور شد: در مانور تخلیه اضطراری ساختمان شهرداری مرکز طبق برنامه‌ریزی تمام افراد در یک اقدام فوریتی و تحت شرایط حفاظت‌شده از ساختمان تخلیه شدند که این مورد برای حوادث و بلایای پیش‌بینی نشده و بسیار حساس در نظر گرفته شده است.

محمدی با اشاره به تلاشها و اقدامات صورت گرفته از سوی نهادهای مرتبط با پدافند غیرعامل استان خوزستان اظهار کرد: برنامه های عملیاتی، اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی و همچنین فرهنگ ‌سازی به مناسبت هفته پدافند غیر عامل که از ۸ تا ۱۴ آبان‌ماه است در شهرداری اهواز به اجرا درآمد.

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز با اشاره به جزئیات برنامه ها در این هفته عنوان کرد: از دیگر اقدامات مدیریت شهری برگزاری مانور سایبری(دور میزی)، برگزاری کارگاه تهدیدات زیستی، جنگ های نوین، فضا سازی و تبلیغات محیطی در شهر و ساختمان های وابسته به شهرداری اهواز در جهت بالا بردن سطح آگاهی عمومی، چاپ پوستر و برشور آموزشی، مشارکت در برگزاری مانورهای سایر دستگاههای اجرایی،  حضور در کارگاههای آموزشی، درج شعارهای هفته پدافند غیرعامل در پایگاه سایت شهرداری اهواز، درج در مکاتبات اداری، ارسال پیام شعار هفته برای پرسنل، و برگزاری دوره های آموزشی تخصصی برای پرسنل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بوده است.

محمدی خاطرنشان کرد: مجموعه  شهرداری با برنامه ریزی‌ها، طرح‌ها و ارائه راهکارها برای شناسایی تهدیدات و کاهش آسیب پذیری ها می‌تواند به مصون‌سازی زیرساخت‌های شهرداری و صیانت از جان مردم کمک کند.

وی افزود: در موضوع پدافندغیرعامل ایمنی سازی مراکز حساس و مهم شهر و شهرداری و ارتقا قابلیت بقا و حفظ شهر در شرایط بحرانی و افزایش مقاومت در مقابل تهدیدها موارد بسیار مهم است که باید توجه ویژه به آن شود.

گفتنی است فرماندهی عملیات این مانور بر عهده معاون خدمات شهری شهرداری اهواز بوده است.

نویسنده خبر: محسن نورانی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها