اخبار
 انتشار: 11 آبان 1400
   مشاهده: 199

  اجرای عملیات گسترده هرس درختان کنوکارپوس در اهواز

    به گزارش سایت شهرداری اهواز، علیرضا حلاج قائم مقام معاون خدمات شهری شهرداری اهواز، در خصوص وضعیت هرس درختان کنوکارپوس در آستانه آغاز بارندگی‌های پاییزی، گفت: امسال ۴۰ هزار درخت کنوکارپوس در اهواز به هرس نیاز دارند که تاکنون ۸۳ درصد این درختان هرس شده‌اند و هرس مابقی درختان نیز در حال انجام است.

قائم مقام معاون خدمات شهری شهرداری اهواز بیان کرد: حدود ۳۰ تا ۳۵ درصد درختان کنوکارپوس که در اهواز کشت شده‌اند در آیلند‌ها و دیگر فضا‌ها قرار دارند که به صورت مستمر پرچین هستند و مرتب با هدف زیباسازی منظر شهری، جوان سازی، فرم دهی هرس می‌شوند و به گل‌دهی نمی‌رسد.

وی افزود: بخش عمده‌ای از درختان کنکوکارپوس اهواز نیز در حوزه شرکت نفت، دانشگاه چمران، شرکت توزیع برق و دیگر ارگان‌ها قرار دارند که هر ساله در حال هرس هستند.

قائم مقام معاون خدمات شهری شهرداری اهواز با اشاره به تاکید و هشدار مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اهواز در خصوص لزوم هرس درختان کنوکارپوس به منظور جلوگیری از بروز تنگی نفس پس از بارندگی گفت: دوستان علوم پزشکی اهواز تصور می‌کنند همه درختان کنوکارپوس به هرس نیاز دارند در حالی که سال گذشته ۷۰ هزار درخت از ۱۱۴ هزار درخت کنوکارپوس اهواز هرس شدند و دیگر امسال به هرس نیاز نداشتند.

حلاج با بیان اینکه درختانی که دو متر ارتفاع دارند به گل‌دهی نرسیده‌اند، افزود: معمولا درختانی که ارتفاع چهار تا شش متر دارند گل‌دهی دارند و باید هرس شوند.

قائم مقام معاون خدمات شهری شهرداری اهواز در خصوص تاثیر درختان کنوکارپوس در حملات تنفسی اهوازی‌ها در پی نخستین بارندگی پاییز، گفت: اساتید دانشگاه شهید چمران اهواز تاکید کرده‌اند که حملات تنفسی هیچ ارتباطی به هرس درختان ندارد اما مدیریت شهری هرس درختان را با توجه به تعهدی که به سلامت شهروندان دارد و اجرای دستورالعمل ها انجام داده و می دهد.


نویسنده خبر: محسن نورانی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
برچسب ها
دسته‌بندی خبرها