اخبار
 انتشار: 10 آذر 1400
   مشاهده: 239

  برگزاری کارگاه پژوهشی - آموزشی با هدف مقابله با آفت موریانه در فضای سبز شهری

    به گزارش واحد ارتباطات معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی، کارگاه ارائه نتایج طرح پژوهشی " ارزیابی حشره کشهای موجود با هدف مقابله با آفت موریانه در فضای سبز شهری اهواز" برگزار شد.

کارگاه ارزیابی حشره کش های مختلف جهت به کارگیری در طعمه ی مسموم علیه موریانه در فضای سبز اهواز در روز سه شنبه مورخ 9 آذرماه در محل سالن اجتماعات مرکز علمی کاربردی شهرداری اهواز با سخنرانی مجری طرح پژوهشی، سرکار خانم دکتر فاطمه یار احمدی (عضو هیئت علمی دانشکده علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان ) برگزار گردید.

بنابراین گزارش، عوامل متعدد زنده و غیر زنده می توانند سلامت درختچه ها و درختان موجود در فضای سبز شهری را تهدید نمایند. از آن جمله موریانه ها هستند، که مهمترین آفات فضای سبز به شمار می روند.
نتیجه پژوهش فوق حاکی از آن است که ایمیداکلوپراید و پروکلیم فیت به دلیل داشتن بیشترین تاثیر روی کاهش جمعیت موریانه ها، بهترین گزینه ها برای به کارگیری در طعمه های مسموم علیه این آفت هستند. این ترکیبات ضمن تاثیر مثبت در کاهش جمعیت فعالیت، دارای ماهیت ضد تغذیه ای نبوده و بنابراین به خوبی با طعمه های جاذب می تواند مخلوط گردد. همچنین می توانند به عنوان ترکیبی موثر ضد تغذیه ای برای محافظت اشیای چوبی و یا به صورت سدی در مقابل نفوذ آنان بکار رود.
گفتنی است این طرح پژوهشی، ششمین طرح پژوهشی مشترک شهرداری اهواز با دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان است که طی یک سال اخیر انجام شده است، و نتایج کارگاههای پیشین نیز بصورت وبینار در بستر مجازی برای کارشناسان مرتبط ارائه شده است.


نویسنده خبر:
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
برچسب ها
دسته‌بندی خبرها