اخبار
 انتشار: 28 آذر 1400
   مشاهده: 180

  درخواست شهروندان برای تسریع جمع اوری سگ های بلاصاحب در اهواز

به گزارش سایت شهرداری اهواز، برخی از شهروندان با ارتباط از طریق معاونت خدمات شهری، سازمان پسماند و سامانه 137 با اعلام اینکه سگ های بلاصاحب امنیت و سلامت ما را تهدید می کنند خواستار اقدام عملی برای جمع اوری سگ های بلاصاحب در سطح شهر و رفع این مشکل شدند. در این درخواست ها آمده است که با اینکه اقداماتی برای جمع اوری سگ های بلاصاحب انجام شده ولی با این وجود، حضور سگ ها در مناطق مختلف شهر مشهود بوده و بدلیل بیماری و احتمال حمله آنها به مردم از تمامی ارگان های مرتبط درخواست می شود با همکاری و همیاری نسبت به جمع اوری و رفع مشکل وجود سگ های بلاصاحب در شهر اقدام نمایید.

شهروندان نسبت به حضور سگ ها در سطح شهر و محل زندگی خود ناراضی هستند از طرف دیگر حامی حیوانات نسبت به این موضوع و سگ ها نگاهی متفاوت دارند.

در سال های گذشته به دلیل رشد بی رویه جمعیت سگ های بلاصاحب در حاشیه شهرها و حضور آن ها در سطح شهر متاسفانه در مواردی شاهد حمله سگ های بلاصاحب به کودکان، نوجوانان و زنان ... بودیم. سگ‌ها به صورت گله‌ای با احساس قدرتی که می‌کنند حتی در مکان‌های شلوغ نیز می توانند به انسان حمله‌ می کنند و در سطح شهر آسایش مردم را به خطر بیاندازند.

علاوه بر این حضور سگ‌های بلاصاحب در شهر که برخی از انها بیمار و زخمی نیز هستند، موجب نگرانی مردم از مورد ابتلاء به بیماری‌هایی چون هاری، تب مالت و ... شده است.

حساسیت این موضوع، اهمیت سلامتی شهروندان، پیگیری دستگاه های نظارتی و درخواست شهروندان در کنار توجه به حق زندگی برای حیوانات، سبب شد تا سازمان پسماند عملیات اجرای جمع اوری، عقیم سازی و نگهداری سگ های بلاصاحب به صورت اصولی و استاندارد در برنامه های خود قرار دهد که اجرای این درخواست نیازمند همیاری و همکاری ارگان های مرتبط، ngo ها، دوستداران محیط زیست و حامیان حیوانات است.

نویسنده خبر: محسن نورانی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
برچسب ها
دسته‌بندی خبرها