اخبار
 انتشار: 27 فروردین 1401
   مشاهده: 384

  دیدار شهردار اهواز با رئیس کل دادگستری استان خوزستان

صبح امروز امینی شهردار اهواز با علی دهقان رئیس کل دادگستری استان خوزستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

امینی در این دیدار با اشاره به مشکلات عدیده موجود در شهر اهواز گفت: اهواز یکی از قدیمی ترین شهرهای کشور است که به لحاظ هویت شهری دروازه ورود تشیع به ایران بوده و پایه های علمی تشیع در کشو از این شهر شکل گرفته است. قدمت بالای کلانشهر اهواز در تاریخ، اهمیت این شهر را بیش از پیش کرده است.

وی اظهار کرد: شهر اهواز از لحاظ وسعت سومین شهر و از نظر جمعیت هشتمین کلانشهر کشور است که متاسفانه مشکلات زیادی در بافت‌های شهری و سکونتگاه های غیررسمی آن وجود دارد که همین موضوع موجبات نارضایتی مردم را فراهم کرده است.

شهردار اهواز با اشاره به سرانه عمرانی هر شهروند اهوازی که یک بیستم دیگر شهرهاست تصریح کرد: بیش از سیصد وظیفه در شرح وظایف شهرداریها تعیین شده است که این طیف عملیات هایی که بر عهده این نهاد خدمتگزار محول شده بسیار متنوع و گسترده است و بنده با سابقه بیش از دو دهه در مدیریت شهری اصفهان امروز با اشراف کامل به این وظایف و محدودیت های موجود در شهر اهواز پا به میدان گذاشته تا با تلاش و همت اعضای محترم شورا تمام توان خود را در جهت رفع این کم و کاستی ها بگذارم و در جهت رفع این مشکلات اقدامات شایسته ای انجام دهم.

شهردار اهواز در جهت سالم سازی سیستم خدمات شهری و ارائه خدمات مطلوب به شهروندان اظهار کرد: یک آسیب جدی که از ادوار گذشته تا به امروز در بدنه شهرداری وجود دارد تعداد نیروهای مازاد غیر متخصص است که کار را برای مدیریت شهری سخت نموده است. در اکثر کلان‌شهرهای کشور ۳۰ درصد منابع عمومی و درآمدهای شهرداری صرف هزینه های جاری می شود و ۷۰ درصد صرف هزینه‌های عمرانی و زیربنایی می‌شود در حالی که در خوزستان این موضوع کاملاً برعکس است و ۷۰ درصد درآمدها صرف هزینه های جاری می شود و همین موضوع باعث شده شهر به لحاظ زیست محیطی و عمرانی دچار نارسایی شود.

امینی در پایان وجود دکه های غیر مجاز، ذبح غیر بهداشتی دام در معابر عمومی به صورت غیرقانونی را تهدیدی علیه بهداشت عمومی دانست و از دستگاه قضا و دیگر نهادهای ذیربط خواست تا به منظور ساماندهی و نظم به امور شهری به کمک شهرداری بشتابند.


نویسنده خبر:
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها