اخبار
 انتشار: 17 خرداد 1401
   مشاهده: 198

  ساخت و سازهای بلند مرتبه در اهواز ساماندهی و نظام مند می شوند

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اهواز در جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر از ساماندهی و نظام مند شدن ساخت و سازهای بلند مرتبه خبر داد.

به گزارش سایت شهرداری اهواز، در این جلسه که پیرامون موضوع آسیب شناسی حادثه متروپل برگزار شد، هدایت اله زارع زاده ضمن تبیین ضرورت ساماندهی و نظام مند کردن ساخت و سازهای بلند مرتبه بر اساس دستورالعمل شورایعالی شهرسازی و معماری، اذعان کرد: متاسفانه در شهر اهواز صدور مجوزهای بلند مرتبه تاکنون از الگوی مشخصی پیروی نمی کرد و این یک ضرورت است که بارها به شهرداران شهرهای بزرگ استان نیز ابلاغ شده است .

وی ادامه داد: پروژه های ساختمانی که در تعاریف شورای عالی شهرسازی و معماری بعنوان ساختمانهای بلند شناخته می شوند باید الزاماتی را رعایت کنند و مطالعات ترافیکی و شهرسازی و حتی در صورت نیاز مطالعات پدافندی نیز برای آنها ضروری است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اهواز با تاکید بر ضرورت توجه ویژه و نظارت فوق العاده در اجرای گودبرداریهای عمیق اظهارکرد: با کمک سازمان نظام مهندسی ساختمان برای اجرای گودبرداریهای ساختمانی سازوکار قانونی لازم الاجرا خواهد شد تا از این پس دیگر شاهد حوادث ساختمانی بدلیل عدم رعایت ایمنی و نقصان نظارت نباشیم.

نویسنده خبر: امین عنایتی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها