اخبار
 انتشار: 17 خرداد 1401
   مشاهده: 105

  مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: حادثه متروپل از پلاسکو بسیار سنگین‌تر بود

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: حادثه متروپل از پلاسکو بسیار سنگین‌تر بودزیرا ریزش پلاسکو پس از آتش‌سوزی قابل پیش‌بینی بود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری اهواز، ابراهیم قنبری دوشنبه شانزدهم خردادماه در صحن علنی شورای اسلامی شهر اهواز، اظهار کرد: حادثه متروپل از پلاسکو بسیار سنگین‌تر بود، زیرا ریزش پلاسکو پس از آتش‌سوزی قابل پیش‌بینی بود، اما در متروپل سازه مخلوطی و اتصالات ناایمن باعث ریزش ناگهانی و سختی کار شد.

وی افزود: به دستور وزیر کشور ضلع شمالی ساختمان متروپل که سخت‌ترین نقطه ساختمان بود به سازمان آتش‌نشانی کلانشهر اهواز و آبادان محول شد و ما نیز تمام تلاش خود را بر این بخش متمرکز کردیم.

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: ساختمان متروپل چهار دستگاه چیلر با وزن هفت تن که گاز آمونیاک داشت را آتش‌نشانان توانستند گاز آن را رها و با پشتیبانی پتروشیمی و آمسکو توانستند جرثقیل و چیلرها را پایین بیاورند این کار به به نوع خود بی‌نظیر بود.

وی تصریح کرد: به محض رخ دادن حادثه متروپل، حدود شصت نیروی آتش‌نشانی از اهواز را به محل اعزام کردیم همچنین به میزان بسیار زیاری تجهیزات حمل و خریداری کردیم و به اندازه ۱۰ ساختمان بلند مرتبه که منفجر شوند، ست امداد و نجات داشتیم.

قنبری ادامه داد: در عملیات متروپل ۱۳ خودرو با تجهیزات کامل آواربرداری توسط سازمان آتش‌نشانی اهواز به کار گرفته شد و بعد از ۱۳ روز کار شبانه‌روزی مأموریت نیروهای این سازمان در آبادان به پایان رسید.

وی در پایان ضمن تسلیت به مردم آبادان، گفت: کماکان آمادگی داریم هر موردی که در هر نقطه از استان رخ بدهد با جدیت تمام انجام دهیم و پای کار باشیم.

نویسنده خبر:
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها