اخبار
 انتشار: 17 خرداد 1401
   مشاهده: 333

  مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری اهواز: در حادثه متروپل با جان و دل و جدیت تمام تا آخرین لحظه تلاش کردیم

ضلع شمالی ساختمان متروپل به دستور وزیر کشور به سازمان آتش‌نشانی کلانشهر اهواز و آبادان تحویل داده که سخت ترین نقطه ساختمان بود و تمام تلاشمان را بر این بخش گذاشتیم.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری اهواز، ابراهیم قنبری بعد با حضور در صحن شورای شهر اهواز که بعد از ظهر امروز ۱۶ خرداد برگزار شد، با اشاره به حادثه متروپل اظهار کرد: معتقدم حادثه متروپل از پلاسکو بسیار سنگین تر بود چرا که ریزش پلاسکو پس از آتش سوزی قابل پیش بینی بود اما در متروپل سازه مخلوطی و اتصالات نا ایمن باعث ریزش ناگهانی شد و سخت بود.

وی افزود: ضلع شمالی ساختمان متروپل به دستور وزیر کشور به سازمان آتش‌نشانی کلانشهر اهواز و آبادان تحویل داده که سخت ترین نقطه ساختمان بود و تمام تلاشمان را بر این بخش گذاشتیم.

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: ساختمان متروپل چهار دستگاه چیلر با وزن ۷ تن که گاز آمونیاک داشت را آتش‌نشانان توانستند گاز آن را رها و با پشتیبانی پتروشیمی و آمسکو توانستند جرثقیل و چیلرها را پایین بیاورند که به نوع خود بی نظیر بود.

وی تصریح کرد: ما به اندازه جمعیت آبادان تجهیزات با خود حمل و خریداری کردیم و به اندازه ۱۰ ساختمان بلند مرتبه که منفجر شوند، ست نجات نیز داشتیم.

قنبری عنوان کرد: هم‌زمان که حادثه متروپل رخ داد حدود شصت نیروی آتش‌نشانی از اهواز و نیروهای استراحت را اعزام کردیم.

قنبری ادامه داد : در عملیات متروپل ۱۳ خودرو با تجهیزات کامل آواربرداری توسط این سازمان به کار گرفته شد و بعد از ۱۳ روز کار شبانه‌روزی ماموریت نیرو‌های این سازمان در آبادان به پایان رسید.

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز در پایان ضمن تسلیت به مردم آبادان، گفت: کماکان آمادگی این را داریم هر موردی که در هر نقطه از استان رخ بدهد با جدیت تمام انجام بدهیم و پای کار باشیم.

نویسنده خبر:
ثبت امتیاز
جستجوی اخبار