اخبار
 انتشار: 20 خرداد 1401
   مشاهده: 385

  نماهای شهری در اهواز ارتقاء می یابد

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اهواز از فعالیت مجدد کمیته نما با رویکرد جدید خبر داد.
به گزارش سایت شهرداری اهواز، هدایت اله زارع زاده در حاشیه کمیته ارتقاء سیما و منظر شهری استان با اعلام این خبر گفت: با توجه به پیگیری های اخیر معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اهواز مقرر شد کمیته بررسی نماهای شهری با رویکرد جدید و با هدف ارتقاء سطح کیفی سیما و منظر شهری در شهرداری شروع به کار نماید.
وی تشریح کرد: این کمیته بر اساس مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری و کمیسیون ماده ۵ استان با حضور کارشناسان و متخصصین معماری از دانشگاه شهید چمران، اداره کل راه و شهرسازی، سازمان نظام مهندسی ساختمان و شهرداری اهواز وظیفه بررسی نماهای شهری را به عهده دارد.
معاون شهرسازی و معماری با اشاره به وظایف کمیته نما اظهار کرد: براساس دستورالعمل اجرایی وظایف بسیار مهمی برای این کمیته تعریف شده که از جمله آنها بررسی و تایید نماهای شهری، نورپردازی های شهری، نقاشی های دیواری و تدوین ضوابط و مقررات برای اجرای نمای ساختمان های شهری است.
وی بیان کرد: ازین به بعد صدور پروانه نهایی ساختمان منوط به ارائه نقشه های تایید نما خواهد بود. لذا سازندگان محترم مسکن و ساختمان در زمان اخذ پروانه مرحله اول تا صدور پروانه اصلی و نهایی فرصت کافی جهت تهیه نقشه های نما و تایید آنها به منظور درج در پرونده ساختمانی ملک را خواهند داشت.
معاون شهردار اهواز همچنین تاکید نمود مهندسان ناظر معماری ساختمان ها حسب شرح وظایف خود موظف به کنترل و نظارت بر اجرای نمای ساختمان بر اساس نقشه های تایید شده و مصوب هستند.
هدایت اله زارع زاده در پایان گفت: در راستای ارتقاء کیفی صنعت ساختمان در شهر اهواز از تمام ظرفیت های قانونی، همچنین ظرفیت اجرایی و فنی تاثیرگذاران در این حوزه از جمله سازندگان، مهندسان ناظر، سازمان نظام مهندسی ساختمان و اداره کل راه و شهرسازی استفاده خواهیم کرد تا بتوانیم در جهت ارتقا سیما و منظر شهری گام های مثبتی برداریم.

نویسنده خبر: امین عنایتی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها