اخبار
 انتشار: 20 خرداد 1401
   مشاهده: 662

  نماهای شهری در اهواز ارتقاء می یابد

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اهواز از فعالیت مجدد کمیته نما با رویکرد جدید خبر داد.
به گزارش سایت شهرداری اهواز، هدایت اله زارع زاده در حاشیه کمیته ارتقاء سیما و منظر شهری استان با اعلام این خبر گفت: با توجه به پیگیری های اخیر معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اهواز مقرر شد کمیته بررسی نماهای شهری با رویکرد جدید و با هدف ارتقاء سطح کیفی سیما و منظر شهری در شهرداری شروع به کار نماید.
وی تشریح کرد: این کمیته بر اساس مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری و کمیسیون ماده ۵ استان با حضور کارشناسان و متخصصین معماری از دانشگاه شهید چمران، اداره کل راه و شهرسازی، سازمان نظام مهندسی ساختمان و شهرداری اهواز وظیفه بررسی نماهای شهری را به عهده دارد.
معاون شهرسازی و معماری با اشاره به وظایف کمیته نما اظهار کرد: براساس دستورالعمل اجرایی وظایف بسیار مهمی برای این کمیته تعریف شده که از جمله آنها بررسی و تایید نماهای شهری، نورپردازی های شهری، نقاشی های دیواری و تدوین ضوابط و مقررات برای اجرای نمای ساختمان های شهری است.
وی بیان کرد: ازین به بعد صدور پروانه نهایی ساختمان منوط به ارائه نقشه های تایید نما خواهد بود. لذا سازندگان محترم مسکن و ساختمان در زمان اخذ پروانه مرحله اول تا صدور پروانه اصلی و نهایی فرصت کافی جهت تهیه نقشه های نما و تایید آنها به منظور درج در پرونده ساختمانی ملک را خواهند داشت.
معاون شهردار اهواز همچنین تاکید نمود مهندسان ناظر معماری ساختمان ها حسب شرح وظایف خود موظف به کنترل و نظارت بر اجرای نمای ساختمان بر اساس نقشه های تایید شده و مصوب هستند.
هدایت اله زارع زاده در پایان گفت: در راستای ارتقاء کیفی صنعت ساختمان در شهر اهواز از تمام ظرفیت های قانونی، همچنین ظرفیت اجرایی و فنی تاثیرگذاران در این حوزه از جمله سازندگان، مهندسان ناظر، سازمان نظام مهندسی ساختمان و اداره کل راه و شهرسازی استفاده خواهیم کرد تا بتوانیم در جهت ارتقا سیما و منظر شهری گام های مثبتی برداریم.

نویسنده خبر: امین عنایتی
ثبت امتیاز
جستجوی اخبار