اخبار
 انتشار: 13 تیر 1401
   مشاهده: 71

  منطقه هفت؛ حاشیه ایی که در متن قرار گرفته است

منطقه هفت با مساحتی بالغ بر ۱۷۱۸ هکتار، سهمی ۱۰ درصدی از کلانشهر اهواز را دارد که بعنوان یکی از مناطق قدیمی و تشکیل دهنده شهر اهواز، با ۲۷۹ هکتار بافت فرسوده می‌باشد.
به گزارش اداره ارتباطات منطقه هفت شهرداری اهواز؛ صبح امروز دوشنبه سیزدهم تیرماه، جلسه‌ای با حضور فرامرز نجف‌پور مدیر منطقه هفت شهرداری اهواز، صادق کهوازی مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اهواز و جمعی از معاونین و مدیران این دو مجموعه در خصوص تعریض خیابان نهج‌البلاغه در سالن جلسات شهرداری منطقه هفت برگزار شد.
فرامرز نجف‌پور مدیر منطقه هفت شهرداری اهواز ضمن خیرمقدم به میهمانان حاضر در این جلسه گفت: منطقه هفت شهرداری اهواز با توجه به اینکه قسمت زیادی از آن را بافت تاریخی، فرسوده و حاشیه‌ای تشکیل داده و همچنین بعنوان هسته مرکزی تشکیل دهنده شهر اهواز می‌باشد، یکی از مناطق حاشیه‌ای است که در متن قرار گرفته ‌است، که جهت ارتقاء و پیشرفت این منطقه نگاه ویژه سازمان‌ها و شهرداری مرکز بیش ‌از پیش احساس می‌شود.
وی در این خصوص ابراز داشت: در بحث سرمایه‌گذاری پروژه‌های محرک توسعه جهت رونق و ارزش‌افزوده در این منطقه دیده شده‌ است و جزء اولویت های برنامه‌های اجرایی منطقه هفت می‌باشد و جلساتی را نیز با سرمایه‌گذاران در این زمینه برگزار کرده ایم.
این مقام مسئول در ادامه توضیح داد: با توجه به شرایط توپوگرافی منطقه و وجود رودخانه، تپه‌های باستانی و همچنین حرم مطهر حضرت علی بن مهزیار اهوازی، آینده سرمایه‌گذاری و پیشرفت کلانشهر اهواز را در این منطقه می‌بینیم.
فرامرز نجف پور با اشاره به این‌که در گذشته تملک اراضی راحت‌تر انجام می‌شد، اظهار داشت: متأسفانه با افزایش قیمت‌ها، اقدام برای تملک اراضی‌ و املاکی که در گذشته می‌توانستیم با مبالغ کمتر تملک کنیم، دشوارتر شده‌ است.
مدیر منطقه هفت شهرداری اهواز در پایان خاطرنشان ساخت: خیابان نهج‌البلاغه باید به‌عنوان یک پروژه شاخص در شهرداری اهواز حمایت شود و فاز اول تملک اراضی و املاک واقع در خیابان نهج‌البلاغه حدفاصل بلوار شهید سلیمانی تا خیابان شریعتی که چهار واحد آن باقی‌مانده است در اولویت برنامه های شهرداری اهواز قرار بگیرد.
صادق کهوازی مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اهواز نیز در ادامه این جلسه افزود: ایجاد یک دفتر تسهیل‌گری و مشاوره در خیابان نهج‌البلاغه که بتواند اقداماتی نظیر شهرسازی، آموزش، املاک و توسعه گری، احیا و باززنده‌سازی منطقه و محلات را انجام دهد، ضرورت دارد.
ایشان در پایان سخنان خود یادآور شد: در ابتدا باید یک طرح جامع و کامل از اقداماتی که قرار است در خیابان اصلی نهج‌البلاغه و خیابان‌های فرعی آن همچون عامری و حرم علی ابن مهزیار اهوازی صورت بگیرد، تهیه شود تا ضمن ایجاد یک چشم انداز از آینده، زمینه اجرای فعالیت در این منطقه را برای سایر سازمان ها و ارگان ها مهیا سازد.

نویسنده خبر: میلاد معصومی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها