اخبار
 انتشار: 18 مرداد 1401
   مشاهده: 109

  نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی: در کنار مسائل خدماتی و عمرانی باید به مسائل معنوی و فرهنگی توجه کرد

مجتبی یوسفی با اشاره به اتحاد اقوام در عزاداری های محرم گفت: در کنار مسائل خدماتی و عمرانی باید به مسائل معنوی و فرهنگی توجه کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری اهواز، نماینده مردم اهواز، حمیدیه، کارون و باوی در مجلس شورای اسلامی دوشنبه شب در برنامه بین الحرمین شهرداری اهواز اظهار کرد: حضور پر شور شهروندان در مراسم عاشورا و شام غریبان نشان دهنده این است که مردم خوزستان و ایران فارغ از قومیت و زبان همیشه تحت لوای دین و محب اهل بیت بودند و با آداب و سنن خود یاد و خاطر عاشورا را زنده نگه می دارند.

وی افزود: اتحاد شیعیان، ایرانیان و مردم خوزستان با تنوع قومیت را می توان در عزاداری امام حسین(ع) همچون دریای ولایی دید که هرکسی با هر علاقه ای با سنت های مختلف به عرض ارادت می پردازد.

یوسفی ادامه داد: دلیل ماندگاری این عزاداری ها در طول ۱۴۰۰ سال گذشته برپایی خالصانه آن توسط مردم بوده و بعد از این نیز ادامه خواهند داشت تا به سرانجام مقصود خود برسند با این حال دستگاه های ذی ربط مانند شهرداری اهواز در کنار مردم فضایی را ایجاد کرده اند تا شهروندان بتوانند از این فضا استفاده کنند.

وی ضمن قدر دانی از شهرداری اهواز ادمه داد: چنین اقداماتی از جمله کارهای خیر و معنوی خواهد بود که در کنار سایر امور در حوزه های خدماتی، عمرانی باید با محوریت شهروندان به آنها پرداخته شود‌

نویسنده خبر:
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها