اخبار
 انتشار: 25 مرداد 1401
   مشاهده: 371

  اولین جلسه شورای راهبری برنامه اهواز ۱۴۰۵ برگزار شد

اولین جلسه شورای راهبری برنامه اهواز۱۴۰۵ با موضوع گزارش روند تدوین برنامه در کارگروههای تخصصی و تبیین قدمهای تدوین برنامه عملیاتی در راستای مقصد راهبردی ارتقای بهره وری و تبادل نظر اعضا جهت تسری درسایر کمیته ها برگزار شد.

 

به گزارش امور ارتباطات معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اهواز، اولین جلسه شورای راهبری برنامه اهواز ۱۴۰۵ به ریاست رضا امینی شهردار کلانشهر اهواز و با حضور معاونین شهردار، نائب رئیس و دبیران کارگروههای تخصصی در سالن جلسات شهرداری مرکز برگزار شد.

 

شهردار کلانشهر اهواز در این جلسه احکام رئیس، نائب رئیس و دبیر کمیته های تخصصی برنامه اهواز ۱۴۰۵ را تقدیم کرد و اظهارداشت: برنامه اهواز ۱۴۰۵ با انسجام و جدیدیت بیشتر و بر اساس زمانبندی تدوین و به شورای اسلامی شهر برای تصویب نهایی ارسال شود.

 

رضا امینی با اشاره به اینکه برنامه اهواز ۱۴۰۵ یک قطب نما و جهت گیری برای تحول شهر اهواز است و این تحول نیاز به ملزومات و مقدمات ویژه ای دارد، افزود: اولین شرط تحول پیشرفت در شهر، تحول در شهرداری است. چنانچه ایده ها و راهکارها تحول گرا نباشد، نباید منتظر تحقق اهداف باشیم.

 

وی با بیان اینکه تحول یعنی اقدامات با تغییرات محتوایی منجر به تغییر در بهره وری منابع ، بهره وری از مجموعه ای از شهر باشد، تاکید کرد: برنامه بصورت عملیاتی تدوین و برای تحققش تلاش بیشتری شود.

 

امینی با اشاره به اینکه یکی از خواص این برنامه نسبت به برنامه های دیگر ، کمی سازی و سنجش پذیر بودن برنامه است، اظهار کرد: اقدامات کمیته های تخصصی به صورت ویژه انجام شود و در حیطه های تخصصی از ظرفیت های علمی و دانشگاهی استفاده شود.

 

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اهواز نیز در این جلسه بیان کرد: برنامه اهواز ۱۴۰۵ از وظیفه محوری به نتیجه محوری برنامه ریزی شود و برای نتیجه کارهایی که انجام می شود از نظر برآورد ریالی و زمانی باید کمی شود.

 

سعید فردانی با اشاره به اینکه برنامه باید استراتژیک تدوین شود، اظهارکرد: برنامه از ابتدا تا انتها با انتخاب وتمرکز کار انجام شود و بین موضوعات، طرح ها و پروژه ها، انتخاب به شکلی باشد که بر اساس منابع بتوانیم کار انجام دهیم. ضمن اینکه منابع می تواند ظرفیت های سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی باشد.

 

حجت الاسلام حمید رعیتی معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی و رئیس  کمیته فرهنگی و اجتماعی اظهار کرد؛ این کمیته از اقشار مختلف از جمله مدیران سازمانها و مناطق ، اساتید دانشگاه، آموزش و پرورش، حوزه هنری، سازمان تبلیغات، وزارت ورزش و جوانان و ...  دعوت کرد و با توجه به موضوعات و اولویت بندی ها ۹ کارگروه تشکیل و مسؤلین کارگروه‌ها مشخص شدند.همچنین پنج اولویت هر کارگروه بررسی شد.

 

مجتبی دین پرست مدیرکل نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات و نایب رئیس کمیته نظام ساختاری و مدیریتی، به تشریح هفت گام اجرایی در انجام وظایف این کمیته شامل بررسی مشکلات، تشخیص مسائل اصلی، تحلیل موضوعات، کمی سازی مقصد راهبردی، تعیین خروجی های موثر بر مقاصد راهبردی و کمی سازی آنها، تهیه فهرست کارها در راستای شاخص های خروجی( طرح، پروژه، اقدام)، برآورد زمانی و ریالی کارها بر اساس منشور پروژه پرداخت.

 

در پایان جلسه حاضرین در جلسه به بحث و تبادل نظر پرداختند و گزارش اقدامات انجام شده توسط کارگروههای تخصصی ارایه شد.


نویسنده خبر: معاونت برنامه ریزی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها