اخبار
 انتشار: 31 مرداد 1401
   مشاهده: 114

  بازدید سرپرست سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اهواز از دفتر تسهیل گری منطقه عین دو

سرپرست سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اهواز در حاشیه بازدید از دفتر تسهیل گری منطقه عین دو گفت: منطقه عین دو یکی از مناطق هدف سازمان بهسازی و نوسازی و مورد توجه شهردار کلانشهر اهواز است که امید است با اجرایی شدن طرح ملی بازآفرینی شهری و با تقویت دفتر تسهیل گری این منطقه به اهدافمان برسیم.


به گزارش اداره ارتباطات سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اهواز ، صادق کهوازی سرپرست سازمان در بازدیدی که از دفتر تسهیل گری منطقه عین دو داشت گفت : با مطرح شدن اصول توسعه پایدار و لزوم توجه به همه ابعاد وجودی شهر شامل بعد زیست محیطی ، اقتصادی، فرهنگی و کالبدی به عنوان اساس توسعه پایدارشهری مناطق حاشیه نشینی نیز وارد مرحله مطالعاتی جدیدی شده است.
وی افزود: سطح پایین درامد، نرخ بالای بیکاری و اشتغال افراد به مشاغل سطح پایین و به دنبال آن سطح درامد پایین ساکنان از عوامل عمده ایجاد آسیب های اجتماعی در این محلات است.
سرپرست سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اهواز اظهار کرد : با توجه به اینکه کلانشهر اهواز جزو بیشترین شهرهای دارای بافت حاشیه نشینی در کشور است لذا دفاتر تسهیل گری در این مناطق میتوانند هماهنگی بین دستگاه های اجرایی مانند سازمان های گاز، آب ، برق، مخابرات، شهرداری و ... و هم زمان میتوانند کارهای اجتماعی و فرهنگی مانند کودکان باز مانده از تحصیل و مباحث اعتیاد و طلاق را پیش ببرند.
 کهوازی تشریح کرد : منطقه عین دو یکی از مناطق هدف سازمان بهسازی و نوسازی و منطقه مورد نظر شهردار کلانشهر اهواز است که امید است با اجرایی شدن طرح ملی بازآفرینی شهری و با تقویت دفترتسهیل گری این منطقه به اهدافمان برسیم.
در پایان نیز مدیران و کارشناسان دفتر تسهیل گری عین دو ضمن ارائه گزارش عملکرد و بیان مشکلات موجود ، اظهار امیدواری کردند که با هماهنگی و هم فکری باسازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اهواز و استفاده از نیروهای تحصیل کرده و مجرب همان منطقه بتوانند به اهداف بازآفرینی شهری کمک کنند.
لازم به ذکر است در این دفتر آموزش فنی و حرفه ای نیز فعال می باشد.


نویسنده خبر: مهدی سلطانی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
دسته‌بندی خبرها