اخبار
 انتشار: 02 شهریور 1401
   مشاهده: 138

  سرپرست معاونت شهرسازی: توقع به حق مردم داشتن مسکن با کیفیت و ایمن است

سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اهواز در جلسه هم اندیشی با رییس و نمایندگان انجمن انبوه سازان مسکن و ساختمان استان خوزستان تاکید کرد: توقع به حق مردم داشتن مسکن با کیفیت و ایمن است.

به گزارش امور ارتباطات معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اهواز، هدایت اله زارع زاده ضمن خوش آمدگویی به مهمانان اظهار کرد: امروز انبوه سازان مسکن از جمله سرمایه گذاران مهم در شهرها و کلانشهرها هستند. ایشان سرمایه خود را در شرایط پرالتهاب و پر از ریسک اقتصادی را در مسیر تولید مسکن و ایجاد اشتغال قرار می دهند و این اهمیت با توجه به شعار این دولت مبنی بر ساخت انبوه مسکن بیش از پیش مشخص می شود.
وی افزود: از ابتدای مسئولیتم به عنوان معاون شهرسازی و معماری، به کمک همکارانم مساله تسهیل فرآیندها و تکریم ارباب رجوع را سرلوحه کار خود قرار داده ام. در این زمینه به مناطق هشتگانه مرتباً تذکر داده می شود که در عین قانون مداری و انجام وظایف ذاتی خود در قبال ساخت و سازها، نهایت همکاری را با سازندگان بویژه انبوه سازان داشته باشند.
معاون شهردار تاکید کرد: توقع به حق همه مردم داشتن مسکن با کیفیت و ایمن است. پس انتظار می رود سازندگان مسکن در عین هماهنگی با مهندسین ناظر، نظارت همه جانبه را بر اجرای کار داشته باشند زیرا علیرغم وجود تمهیدات نظارتی، مالک سازنده نقش اصلی را در کیفیت ساختمان ایفا می کند.
زارع زاده با اشاره به برخی از معضلات بیان شده از سوی شهروندان گفت: متاسفانه برخی از سازندگان نظارت کافی را بر عوامل اجرایی خود ندارند و این امر بعضاً سبب ایجاد مشکلات برای همسایگان و عابرین می شود که این مشکلات علاوه بر تضییع حقوق شهروندی می تواند در مواردی خسارات جانی و مالی را در پی داشته باشد. بنابراین انتظار می رود در این زمینه دقت بیشتری لحاظ گردد.
سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اهواز در پایان تصریح کرد: همه ارگانها از جمله شهرداری، سازمان نظام مهندسی ساختمان، اداره کل راه و شهرسازی باید در مسیر تسهیل کار این قشر قابل احترام که همانا تولید مسکن باکیفیت است، گام بردارند و ما به نوبه خود آمادگی هرگونه همکاری را در این مسیر داریم.
در این جلسه که مدیران ارشد حوزه معاونت شهرسازی و معماری شامل عبدالامیر بیت سیاحی مدیرکل شهرسازی، علیرضا امین راد مدیرکل دفتر طرح های توسعه شهری، سیدعلی عسکری سرپرست مدیریت طراحی شهری نیز حضور داشتند رییس و نمایندگان انجمن انبوه سازان مسکن و ساختمان استان خوزستان ضمن تشکر از تشکیل این جلسه به بیان دیدگاه های خود پرداختند.


نویسنده خبر: امین عنایتی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها