اخبار
 انتشار: 08 شهریور 1401
   مشاهده: 213

  دیدار سرپرست سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اهواز با ریاست و هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی استان خوزستان

سرپرست سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اهواز در حاشیه دیداری که با ریاست و هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی استان خوزستان داشت، گفت:سازمان بهسازی و نوسازی راهکارهای خوبی در محدوده بافت های فرسوده در کلانشهر اهواز دارد که بدون همکاری دستگاه های ذیربط امکان پذیر نیست.

 

   به گزارش اداره ارتباطات سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اهواز ، در دیداری که سه شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۶/۰۸ صادق کهوازی سرپرست سازمان با ریاست و هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی استان خوزستان داشت گفت: بافت های فرسوده به دلیل شرایط حاکم عمدتا دارای مشکلات عدیده ای هستند .
وی افزود: مشکلات موجود در زمینه جذب منابع مالی پروژه های نوسازی بافت های فرسوده شهری و همچنین عدم شناسایی منابع مالی و نبود سرمایه گذار باعث شده تا پروژه های نوسازی با کمبود منابع مالی مواجه شده و از قابلیت الزام برای اجرا برخوردار نباشند. 


صادق کهوازی اظهار کرد: راهکارهای خوبی از جمله بسته های تشویقی در قالب وام های کم بهره ، تخفیفات عوارض و نوسازی و همچنین تولید مسکن در محدوده بافت های فرسوده با مشارکت سرمایه گذار از اهداف مهم سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اهواز است که بدون همکاری دستگاه های ذیربط امکان پذیر نیست.


وی با اشاره به مهم بودن دفاتر تسهیل گری در بافت های فرسوده و حاشیه نشینی کلانشهر اهواز گفت : مهمترین وظیفه این دفاتر توانمند سازی افراد در خصوص مباحث اقتصادی و اجتماعی و همچنین تسهیل گری در مباحث اقتصاد وساخت و ساز است.


وی اضافه کرد: کلانشهر اهواز جزو بیشترین شهرهای دارای بافت فرسوده و حاشیه نشین در کشور است لذا دفاتر تسهیل گری در این مناطق میتواند هماهنگی بین دستگاه های اجرایی عملیاتی را انجام داده و هم زمان رویکرد معماری و اجرائی داشته باشند.


در ادامه کورش خواجوی رئیس نظام مهندسی استان خوزستان نیز ضمن خیر مقدم به صادق کهوازی گفت : سازمان نظام مهندسی خوزستان آمادگی خود را جهت همکاری همه جانبه از برنامه های بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده اعلام می دارد.


وی افزود: حتما پیگیر تفاهم نامه شورای مرکزی با معاونت بازآفرینی شهری خواهیم بود.


خواجوی بابیان اینکه امید است بتوانیم از ظرفیت های هیئت چهانفره استان استفاده کنیم عنوان کرد: در بحث تخفیفات و دفاتر تسهیل گری بافت های فرسوده انشاالله بررسی هایی انجام خواهیم داد و دفاتر سازمان را  سوق خواهیم داد که توجه ویژه ای به بافت فرسوده داشته و همچنین همکاری لازم را با دفاتر تسهیلگری داشته باشند و بتوان از توانایی فنی و مهندسی آنها استفاده کرد.


وی خاطرنشان کرد: بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری کلانشهر اهواز می تواند کمک شایانی به رونق ساخت و ساز و عرضه و تولید مسکن نماید که امید است ما هم در این امر سهیم باشیم.


نویسنده خبر: مهدی سلطانی
ثبت امتیاز
جستجوی اخبار