اخبار
 انتشار: 08 شهریور 1401
   مشاهده: 98

  دیدار سرپرست سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اهواز با ریاست و هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی استان خوزستان

سرپرست سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اهواز در حاشیه دیداری که با ریاست و هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی استان خوزستان داشت، گفت:سازمان بهسازی و نوسازی راهکارهای خوبی در محدوده بافت های فرسوده در کلانشهر اهواز دارد که بدون همکاری دستگاه های ذیربط امکان پذیر نیست.

 

   به گزارش اداره ارتباطات سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اهواز ، در دیداری که سه شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۶/۰۸ صادق کهوازی سرپرست سازمان با ریاست و هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی استان خوزستان داشت گفت: بافت های فرسوده به دلیل شرایط حاکم عمدتا دارای مشکلات عدیده ای هستند .
وی افزود: مشکلات موجود در زمینه جذب منابع مالی پروژه های نوسازی بافت های فرسوده شهری و همچنین عدم شناسایی منابع مالی و نبود سرمایه گذار باعث شده تا پروژه های نوسازی با کمبود منابع مالی مواجه شده و از قابلیت الزام برای اجرا برخوردار نباشند. 


صادق کهوازی اظهار کرد: راهکارهای خوبی از جمله بسته های تشویقی در قالب وام های کم بهره ، تخفیفات عوارض و نوسازی و همچنین تولید مسکن در محدوده بافت های فرسوده با مشارکت سرمایه گذار از اهداف مهم سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اهواز است که بدون همکاری دستگاه های ذیربط امکان پذیر نیست.


وی با اشاره به مهم بودن دفاتر تسهیل گری در بافت های فرسوده و حاشیه نشینی کلانشهر اهواز گفت : مهمترین وظیفه این دفاتر توانمند سازی افراد در خصوص مباحث اقتصادی و اجتماعی و همچنین تسهیل گری در مباحث اقتصاد وساخت و ساز است.


وی اضافه کرد: کلانشهر اهواز جزو بیشترین شهرهای دارای بافت فرسوده و حاشیه نشین در کشور است لذا دفاتر تسهیل گری در این مناطق میتواند هماهنگی بین دستگاه های اجرایی عملیاتی را انجام داده و هم زمان رویکرد معماری و اجرائی داشته باشند.


در ادامه کورش خواجوی رئیس نظام مهندسی استان خوزستان نیز ضمن خیر مقدم به صادق کهوازی گفت : سازمان نظام مهندسی خوزستان آمادگی خود را جهت همکاری همه جانبه از برنامه های بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده اعلام می دارد.


وی افزود: حتما پیگیر تفاهم نامه شورای مرکزی با معاونت بازآفرینی شهری خواهیم بود.


خواجوی بابیان اینکه امید است بتوانیم از ظرفیت های هیئت چهانفره استان استفاده کنیم عنوان کرد: در بحث تخفیفات و دفاتر تسهیل گری بافت های فرسوده انشاالله بررسی هایی انجام خواهیم داد و دفاتر سازمان را  سوق خواهیم داد که توجه ویژه ای به بافت فرسوده داشته و همچنین همکاری لازم را با دفاتر تسهیلگری داشته باشند و بتوان از توانایی فنی و مهندسی آنها استفاده کرد.


وی خاطرنشان کرد: بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری کلانشهر اهواز می تواند کمک شایانی به رونق ساخت و ساز و عرضه و تولید مسکن نماید که امید است ما هم در این امر سهیم باشیم.


نویسنده خبر: مهدی سلطانی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها