اخبار
 انتشار: 07 مهر 1401
   مشاهده: 502

  رئیس شورای شهر اهواز تأکید کرد: ضرورت اجرای هرچه زودتر طرح تفصیلی در اهواز

پرداخت 10 درصد سهم شهرداری از اراضی ملی
پیش از ظهر پنجشنبه 7 مهر 1401، محمد آئینی معاون طرح بازآفرینی شهری و معاون شهرسازی وزیر راه و شهرسازی به همراه هئیت مدیره سازمان ملی زمین و مسکن با مدیر کل راه و شهرسازی استان، مجتبی یوسفی نماینده مجلس شورای اسلامی در اهواز، حجت الاسلام موسی پور قائم مقام شهردار، سیاوش محمودی رئیس و زارع زاده نائب رئیس شورای شهر اهواز دیدار کردند.

رئیس شورای شهر در این دیدار اظهار کرد: در این بازدید و جلسه ای که برگزار شد در خصوص مسائل شهری و موضوعات فی ما بین شهرداری، راه و شهرسازی و شورای شهر بحث و تبادل نظر شد.

وی افزود: طرح بازآفرینی شهر اهواز از موضوعات مطرح شده در این دیدار بود که از معاون وزیر درخواست داشتیم تا سهمیه قیر رایگان مختص طرح بازآفرینی و بافت های فرسوده در اهواز را افزایش دهند.

رئيس شورای اسلامی شهر اهواز گفت: با توجه به مسئله حاشیه نشینی و بافت فرسوده و کم برخوردار که در اهواز داریم درخواست کردیم سال آینده سهمیه اهواز را افزایش دهند و اعلام کردیم که آماده جذب سهمیه هستیم و این ظرفیت در اهواز نیز وجود دارد.

محمودی بیان کرد: در خصوص 2 هزار تن قیری که از سال گذشته دریافت شده اعلام کردیم کار در مناطق مختلف اهواز شروع شده، در بافت فرسوده کار انجام شده و مراحل روکش و آسفالت نیز در حال انجام است.

وی با تاکید بر اجرای طرح تفصیلی اهواز در این بازدید عنوان کرد: این طرح باید هرچه سریعتر توسط راه و شهرسازی آماده شود و امروز ضرورت اهواز کنترل یکی از ابزارهای ساخت و ساز است، که باید این طرح هرچه سریعتر با ابلاغ راه و شهرسازی به مشاور انجام شود.

وی ادامه داد: همراهی و همکاری بین شهرداری، مشاور و راه و شهرسازی در خصوص اجرای زودتر طرح تفصیلی خصوص باید صورت بگیرد.

رئيس شورای اسلامی شهر اهواز با اشاره به سهم 10 درصد شهرداری از اراضی ملی، عنوان کرد: بنا بر گزارشی که شهرداری داده بیش از 10 سال است که سهم شهرداری پرداخت نشده است و بنا شد راه و شهرسازی با اعلامی که معاون سازمان ملی زمین و مسکن داشتند راه و شهرسازی استان، مشاوری را بگیرند و آن را دریافت نمایند که باید زمین ها را بررسی کنند و اعلام آمادگی کردند تمامی حق 10 درصد های سهم شهرداری را به شهرداری واگذار کنند.

نویسنده خبر:
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها