اخبار
 انتشار: 29 آبان 1401
   مشاهده: 61

  مکان یابی اراضی شهری با تاکید بر برنامه ریزی حمل و نقل بار درون شهری

    به گزارش واحد ارتباطات سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه محمد کروشاوی رئیس سازمان در این خصوص گفت: شهر یک سیستم فضایی است که عناصر آن نسبت به همدیگر در ارتباط می باشند و به دلیل ماهیت های سیستمی آن روابط متقابلاً پیچیده ای بین سیستم حمل و نقل شهری و محیط اقتصادی اجتماعی و کالبدی شهر اهواز وجود دارد.
وی در ادامه افزود: در تعریف حمل و نقل عمومی وبار و کالا؛ هدایت و سازماندهی معابر و اجزاء مختلف شهر در چارچوب طرح های شهری تعریف می شود. پس جهت انجام برنامه ریزی حمل و نقل بار درون شهری نیاز به استفاده از داده ها و چیدمان سیستم فضای معماری شهر و عناصر مرتبط با آن می باشد.
وی در خصوص فضاهای معماری شهری مرتبط با مکانیابی سیستم حمل و نقل بار درون شهری گفت: مکانیابی اراضی شهری بر اساس برنامه ریزی حمل و نقل کالا و بار درون شهری و حومه به عنوان جزیی از برنامه ریزی فضاهای معماری شهری اهواز محسوب میگردند که جنبه های سه گانه اجتماعی اقتصادی و کالبدی را مورد توجه مدیران شهری و طراحان شهری قرار می دهد.
در نتیجه انتخاب و مکانیابی بر اساس ماموریت های شهری توصیف شده در اساسنامه این سازمان با توجه به مطالب فوق از اهمیت خاصی نسبت به عناصر همجواری در طراحی برخوردار است.
وی در خصوص اهمیت مکانیابی حمل و نقل بار درون شهری گفت: با تدوین ، طراحی و برنامه ریزی دقیق مکانیابی پروژه های شهری مختلف حمل و نقل بار و حمل و نقل عمومی موثرترین گام در راه توسعه و شکل دهی به محیط شهری اهواز را خواهیم برداشت.
وی درخاتمه اظهار کرد: پژوهش و مکانیابی کاربری های شهری با در نظر گرفتن ارتباط متقابل دو سیستم کاربری زمین و حمل و نقل بار درون شهری عامل و موجب افزایش ایمنی و کارایی شبکه ترافیکی، توزیع متناسب کاربری های شهری با رعایت سلسه مراتب معابر و کمک به برنامه ریزی و طراحی توام شهر و شبکه معابر پر ازدحام خواهد شد


نویسنده خبر: فریدون شمعون زاده
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها