اخبار
 انتشار: 02 آذر 1401
   مشاهده: 115

  بررسی اجرای طرح مدیریت پارک حاشیه ای در اهواز با سیستم های هوشمند

به گزارش امور ارتباطات معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز، جلسه بررسی اجرای طرح مدیریت پارک حاشیه ای با سیستم های هوشمند با حضور شیشه گری رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر، سلیمانی معاون حمل و نقل و ترافیک، شفیعی پور مدیر کنترل ترافیک در محل سالن جلسات معاونت حمل و نقل برگزار شد.

سلیمانی با اشاره به پارک حاشیه ای و تجهیزات پلاک خوان خودرو و پرداخت هوشمند هزینه ها، گفت: معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز در نظر دارد در راستای ساماندهی معابر پُرتراکم و مدیریت پارک حاشیه ای و توزیع عادلانه فضای های موجود بین شهروندان، طرح ساماندهی پارک حاشیه ای را اجرا نماید.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز عنوان کرد: با توجه به برنامه این معاونت مبنی بر اجرای طرح پارک حاشیه ای تا پایان سال، حوزه معاونت حمل و نقل ترافیک از شرکت های فعال در هوشمند سازی پارک حاشیه ای دعوت به همکاری کرده است.

سلیمانی با بیان اینکه فضای حاشیه خیابان ها برای پارک خودروها باید با سیستم های هوشمند ساماندهی شود، بیان کرد: با شرکت های فعال در زمینه هوشمند سازی حمل و نقل که در اجرای طرح پارک حاشیه ای تخصص دارند نشست هایی برگزار می شود و جوانب طرح مورد بررسی و مشورت قرار می گیرد و سپس مراحل تکمیل اسناد و مناقصه صورت می گیرد.

وی افزود: برای اجرای طرح پارک حاشیه ای کلیات، مشکلات و شرایط اقلیمی اهواز مورد بررسی قرار گرفت.

گفتنی است با اجرای این طرح تمام فرآیند عملیات پارک به صورت هوشمند انجام خواهد شد و هنگامی که یک خودرو در فضای پارک حاشیه‌ای هوشمند توقف می‌کند، از طریق شماره پلاک خودرو به وسیله ماشین های ثبت پلاک مخصوص این سامانه،  شناسایی می‌شوند. خودروهای پارک شده در فضای پارک حاشیه ای هوشمند،  هر ۳۰ دقیقه یکبار به وسیله خودروهای ثبت پلاک بررسی و هنگام خروج از پارک، طبق گزارش‌ ها از ماشین‌های ثبت پلاک، هزینه قابل پرداخت به نسبت زمان توقف خودرو، تعیین شده و به اطلاع راننده می‌رسد.


نویسنده خبر: ل صفی خانی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها