اخبار
 انتشار: 07 آذر 1401
   مشاهده: 171

  شهردار اهواز در چهارمین جلسه شورای ترافیک: رفتار و فرهنگ ترافیکی بیش از سایر مقولات حائز اهمیت است

چهارمین نشست شورای ترافیک به ریاست امینی شهردار اهواز با شش دستور کار در حوزه کنترل ترافیک و تقویت حمل و نقل عمومی با حضور معاونین شهردار و مدیران استانی و رییس پلیس راهور استان و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر در سالن جلسات شهرداری برگزار شد.

برپایه این گزارش در ابتدای جلسه معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز به ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه حمل و نقل و ترافیک شهری در یک ماه گذشته پرداخت و سپس حاضرین پاره ای از مشکلات در این حوزه را مورد بحث و بررسی قراردادند.

شهردار اهواز در ادامه به مقوله فرهنگ سازی در ترافیک اشاره و خاطرنشان کرد: ترافیک مسئله چندوجهی است که بعد رفتار و فرهنگ ترافیکی آن بسیار حائز اهمیت است و باید مورد توجه قرار گیرد. هرچند برای ایجاد این فرهنگ ترافیکی باید زیرساخت مربوط به آن نیز فراهم شود.

امینی همچنین به نقش دوربین های ثبت تخلف در ساماندهی عبور و مرور ترافیک شهری اشاره کرد و افزود: این دور بین ها نقش اصلی و اساسی در ساماندهی عبور و مرور شهری ایفا می کند و زیرساخت منحصربفردی در مقابله با حجم ترافیک است.

شهردار اهواز توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی را عامل مهم دیگری برای کنترل بارترافیکی شهر خواند و تاکید کرد: این مسئله باید به صورت هدفمند دنبال و عملیاتی شود.


نویسنده خبر:
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها