اخبار
 انتشار: 16 بهمن 1401
   مشاهده: 669

  تقاطع غیر همسطح میدان دانشگاه/ چند گام تا بهره برداری

تقاطع غیر همسطح میدان دانشگاه در مکانی احداث می شود که مسیر اصلی رفت و آمد شهروندان در خیابان پر تردد و گردشگرپذیر انوشه، دانشگاه ها و شرکت های بزرگ استان(دانشگاه شهید چمران اهواز، پیام نور و دانشگاه آزاد اسلامی)، شرکت لوله سازی اهواز، بیمارستان گلستان و ادارات مهم استان است. این پروژه در کنار دانشگاه شهید چمران اهواز است که دارای چهار محور با مساحت ۱۳۷۰۰ متر مریع در حال تکمیل دو محور امانیه به پل پنجم و پل پنجم به گلستان است و پیش بینی می شود این دو محور به زودی به بهره برداری برسند.
به گزارش اداره ارتباطات معاونت فنی عمرانی شهرداری اهواز، پرویز حسینی ضمن گرامی داشت ایام دهه فجر و تبریک ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر در خصوص آخرین وضعیت پروژه تقاطع غيرهمسطح میدان دانشگاه گفت: این تقاطع پس از تقاطع غیر همسطح شهید کجباف بزرگ‌ترین پروژه عمرانی در حال اجرای شهرداری اهواز در سال‌های اخیر است چون این میدان محل اصلی تقسیم ترافیک بلوار گلستان و شریان‌های خروجی و ورودی این میدان است که با بهره برداری کامل این پروژه شاهد کاهش ترافیک خواهیم بود.

حسینی افزود: روند پیشرفت عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح میدان دانشگاه در محور ( امانیه به پل پنجم) با نصب روشنایی آن رو به پایان است و عملیات تکمیلی عرشه محور ( پل پنجم به گلستان) شامل نصب سگمنت، کابل کشی، جدول کاری، بتن ریزی، نصب هندریل‌ها، تمیز کاری و ... در حال اجراء بوده تا به زودی این مسیر هم افتتاح و به زیر بارترافیک برود.

معاون فنی و عمرانی اشاره کرد: افتتاح و بهره برداری دو محور اصلی این پروژه از (امانیه به گلستان) و (گلستان به امانیه) در مهر و آبان ۱۴۰۱، که زیر بار ترافیک رفته اند و هم اکنون دو محور باقی مانده درحال تکمیل عملیات اجرایی باقی مانده هستند.

پرویز حسینی در پایان ضمن تاکید بر عزم و اراده برای اتمام تقاطع غیر همسطح میدان دانشگاه تا پایان سال گفت: شورا و شهرداری اهواز تمام تلاش خود را انجام می‌دهند تا این پروژه و پروژه های عمرانی منجمله( پارک ریحانه، مسیر شهید علاف، باند دوم مسیر کوی مهدیس زیر سازی و آسفالت شهرک پرواز و کوی جانبازان) اسفندماه امسال بصورت کامل به پایان برسند تا با افتتاح و بهره برداری از این پروژه ها ضمن اینکه موجب کاهش و روان سازی ترافیک، زمینه آرامش و رضایتمندی شهروندان به ویژه رانندگانی که همه روزه از این مسیرها تردد می‌کنند را فراهم کند.

نویسنده خبر: روابط عمومی معاونت فنی و عمرانی
ثبت امتیاز
جستجوی اخبار