اخبار
 انتشار: 17 بهمن 1401
   مشاهده: 141

  برگزاری ششمین جلسه کمیته فنی شورای حمل و نقل و ترافیک کلانشهر اهواز

ششمین جلسه کمیته فنی ترافیک کلانشهر اهواز به ریاست معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز برگزار شد.

به گزارش امور ارتباطات معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز، ششمین جلسه کمیته فنی شورای حمل و نقل و ترافیک کلانشهر اهواز به ریاست سلیمانی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز و با حضور مهندس هدایت دبیر شورای ترافیک استان، جناب سرهنگ تولابی سرپرست پلیس راهور شهرستان اهواز، مدیر منطقه شش شهرداری، مدیرعامل نمایشگاه بین المللی خوزستان، جمعی از مدیران و کارشناسان شرکت توزیع برق و شرکت آب و فاضلاب اهواز در سالن جلسات حوزه معاونت حمل و نقل برگزار شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز با اشاره به ترافیک محدوده نمایشگاه بین المللی خوزستان در میدان شهید چمران کیانپارس گفت: یکی از موضوعات اصلی در کشور رونق اقتصاد و اشتغال است و ضمن تشکر از مدیریت محترم نمایشگاه در ایجاد ظرفیت های جدید در استان و ضمن درخواست از متولیان در خصوص همکاری در برگزاری نمایشگاه، اعلام نمود انتظار است مدیریت نمایشگاه نیز به دغدغه های مدیریت شهری و حل مشکلات ترافیکی نیز توجه کند.

سلیمانی با بیان اینکه مدیریت نمایشگاه بین المللی خوزستان گزارشی در خصوص جابجایی نمایشگاه از موقعیت فعلی به محل اصلی آن ظرف مدت یک هفته تهیه و ارسال نماید، افزود: مدیریت نمایشگاه جهت تأمین سرویس حمل و نقل عمومی از سازمان اتوبوسرانی و بخش خصوصی استفاده کند و در کوتاه مدت طرح مسیر دسترسی اختصاصی به نمایشگاه را از طریق مذاکره با مالکان زمین های مجاور پیگیری کند تا بخشی از معضل دسترسی به نمایشگاه حل شود. همچنین با توجه به گزارش های مردمی و برخی نارضایتی ها از عملکرد خارج از ضوابط در مدیریت پارکینگ زمین های مجاور، مسئولین نمایشگاه مشکلات پارک حاشیه‌ای در این محدوده را به دستگاه های مربوطه گزارش و پیگیر برخورد با متخلفان از طریق مراجع انتظامی باشند.

در ادامه جلسه با اشاره به فعالیت غیرمجاز چند کاربری ترافیک زا از جمله کارواش در محدوده بلوار لشکر، و توضیحات شهردار منطقه ۶ در خصوص پیگیری های قضایی و قانونی صورت گرفته، مقرر شد با همکاری فرمانداری از همه ظرفیت های قانونی برای مقابله با این رفتار غیرقانونی که منجر به افزایش تصادفات در این معبر نیز شده است، بهره گیری شود. همچنین به منظور گسترش خدمات به مناطق حاشیه شهر و ارتقای وضعیت شبکه معابر با استفاده از ظرفیت قرارداد محرومیت زدایی، طرح اصلاح جداول و روکش آسفالت بلوار شهید هاشمی حدفاصل میدان انقلاب تا اولین سه راهی به طول حدود 300 متر آغاز و مسیر میدان سیاحی در طول مدت اجرای پروژه به عنوان معبر جایگزین استفاده شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک به مصوبات گذشته در خصوص استفاده از پارکینگ های مدارس و ادارات در ساعات اوج عصر در ماه پایانی سال اشاره نمود و مقرر شد موضوع برای تصمیم گیری و هماهنگی با ادارات به فرمانداری ارجاع داده شود.

از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه طرح مدیریت شبکه معابر و یکطرفه سازی برخی معابر پرترافیک در منطقه کیانپارس از جمله خیابان های وهابی، اردیبهشت، 9 و 13 بود که به اتفاق آرا مورد توافق اعضا قرار گرفت و مقرر شد پس از انجام بازدید میدانی مشترک با حضور پلیس راهور، نسبت به تدقیق پیشنهاد و اجرای سریع آن اقدام شود.

همچنین در این جلسه طرح اصلاحی و الزامات ترافیکی در پروژه رمپ L400 تقاطع غیرهسطح شهید کجباف ، مشکلات اجرایی در پروژه تعریض ورودی اهواز از جاده دغاغله، برنامه‌ریزی ترافیکی برای برگزاری جشن های ولادت حضرت علی (ع)، وضعیت روشنایی تقاطع غیرهمسطح شهید کجباف در مسیر غرب به شرق (میدان نخل به سمت میدان چهار اسب) و همچنین وضعیت ترافیک مسیرهای اطراف تقاطع غیرهمسطح میدان دانشگاه، بررسی و مصوباتی در خصوص موارد ذکر شده تصویب شد.

نویسنده خبر: ل صفی خانی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها