اخبار
 انتشار: 19 بهمن 1401
   مشاهده: 311

  آخرین وضعیت اصلاح هندسی های سطح شهر اهواز

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز آخرین وضعیت پروژه های اصلاح هندسی سطح شهر را تشریح کرد.

به گزارش امور ارتباطات معاونت حمل و نقل و ترافیک، سلیمانی معاون حمل و نقل و ترافیک با اشاره به ساماندهی گره های ترافیکی با اجرای طرح های اصلاح هندسی، آخرین وضعیت اصلاح هندسی های در دست اقدام در سطح شهر را تشریح کرد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز اظهار کرد: برای ایجاد سهولت تردد خودروها و ناوگان حمل‌ونقل عمومی و رفع گره‌های ترافیکی در حال حاضر اصلاح هندسی در 8 نقطه شهر در دست اقدام است.

سلیمانی افزود: دو اصلاح هندسی میدان جمهوری در منطقه یک، اصلاح هندسی و تعریض جاده دغاغله، اصلاح هندسی های جاده ساحلی غربی مقابل کتابخانه مرکزی و جنب پل سفید در منطقه دو، اصلاح هندسی دوربرگردان ضلع شرقی میدان چهار اسب در منطقه سه، میدان قلم در منطقه چهار، اصلاح هندسی بلوار گلستان حدفاصل میدان کارگر و پمپ بنزین سیاحی در منطقه پنج در دست انجام است.

معاون حمل و نقل و ترافیک در ادامه تشریح پروژه های اصلاح هندسی گفت: روند پیشرفت فیزیکی پروژه ها بالاست و تا قبل از پایان سال تمامی پروژه های در دست اقدام انجام خواهند شد.

وی تصریح کرد: طراحی و تهیه اسناد مناقصه 23 نقطه نیازمند اصلاح هندسی نیز انجام شده است که پیمانکار ۱۲ نقطه تعیین و قرارداد در مرحله انعقاد است و باقی موارد در حال طی کردن فرآیند برگزاری مناقصه هستند. حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک در حال برنامه ریزی است که این طرح ها، با همکاری مناطق شهرداری و سازمان عمران بعد از مراحل قانونی به مرحله اجرایی برسند.

سلیمانی با اشاره به موانع ایجاد شده در پروژه اصلاح هندسی و تعریض جاده دغاغله عنوان کرد: با همکاری صورت گرفته توسط آبفا و برق منطقه ای در زمینه جابجایی تاسیسات، در حال حاضرعملیات خاکریزی برای جابجایی پایه های برق در دست اقدام است و امیدواریم طی چند روز آینده پروژه با سرعت خوبی ادامه یابد و این ورودی حادثه خیز اهواز پس از سالها انتظار، ایمن سازی شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک در پایان گفت: امید است با اجرایی شدن پروژه های اصلاح هندسی معابر و نصب علایم و تجهیزات انتظامی خریداری شده ، در کنار استفاده بیشتر از ناوگان حمل و نقل عمومی باتوجه به ورود اتوبوسهای جدید به شهر، شاهد کاهش بار ترافیکی و تصادفات در سطح شهر اهواز باشیم.

نویسنده خبر: صالح محمدیان
ثبت امتیاز
جستجوی اخبار