اخبار
 انتشار: 19 بهمن 1401
   مشاهده: 203

  آخرین وضعیت اصلاح هندسی های سطح شهر اهواز

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز آخرین وضعیت پروژه های اصلاح هندسی سطح شهر را تشریح کرد.

به گزارش امور ارتباطات معاونت حمل و نقل و ترافیک، سلیمانی معاون حمل و نقل و ترافیک با اشاره به ساماندهی گره های ترافیکی با اجرای طرح های اصلاح هندسی، آخرین وضعیت اصلاح هندسی های در دست اقدام در سطح شهر را تشریح کرد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز اظهار کرد: برای ایجاد سهولت تردد خودروها و ناوگان حمل‌ونقل عمومی و رفع گره‌های ترافیکی در حال حاضر اصلاح هندسی در 8 نقطه شهر در دست اقدام است.

سلیمانی افزود: دو اصلاح هندسی میدان جمهوری در منطقه یک، اصلاح هندسی و تعریض جاده دغاغله، اصلاح هندسی های جاده ساحلی غربی مقابل کتابخانه مرکزی و جنب پل سفید در منطقه دو، اصلاح هندسی دوربرگردان ضلع شرقی میدان چهار اسب در منطقه سه، میدان قلم در منطقه چهار، اصلاح هندسی بلوار گلستان حدفاصل میدان کارگر و پمپ بنزین سیاحی در منطقه پنج در دست انجام است.

معاون حمل و نقل و ترافیک در ادامه تشریح پروژه های اصلاح هندسی گفت: روند پیشرفت فیزیکی پروژه ها بالاست و تا قبل از پایان سال تمامی پروژه های در دست اقدام انجام خواهند شد.

وی تصریح کرد: طراحی و تهیه اسناد مناقصه 23 نقطه نیازمند اصلاح هندسی نیز انجام شده است که پیمانکار ۱۲ نقطه تعیین و قرارداد در مرحله انعقاد است و باقی موارد در حال طی کردن فرآیند برگزاری مناقصه هستند. حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک در حال برنامه ریزی است که این طرح ها، با همکاری مناطق شهرداری و سازمان عمران بعد از مراحل قانونی به مرحله اجرایی برسند.

سلیمانی با اشاره به موانع ایجاد شده در پروژه اصلاح هندسی و تعریض جاده دغاغله عنوان کرد: با همکاری صورت گرفته توسط آبفا و برق منطقه ای در زمینه جابجایی تاسیسات، در حال حاضرعملیات خاکریزی برای جابجایی پایه های برق در دست اقدام است و امیدواریم طی چند روز آینده پروژه با سرعت خوبی ادامه یابد و این ورودی حادثه خیز اهواز پس از سالها انتظار، ایمن سازی شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک در پایان گفت: امید است با اجرایی شدن پروژه های اصلاح هندسی معابر و نصب علایم و تجهیزات انتظامی خریداری شده ، در کنار استفاده بیشتر از ناوگان حمل و نقل عمومی باتوجه به ورود اتوبوسهای جدید به شهر، شاهد کاهش بار ترافیکی و تصادفات در سطح شهر اهواز باشیم.

نویسنده خبر: ل صفی خانی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها