اخبار
 انتشار: 12 اسفند 1401
   مشاهده: 219

  برگزاری نمایشگاه تاخت یک گام تا شهر بهتر به همت سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فراورده‌های کشاورزی شهرداری اهواز


در آستانه نوروز 1402، نمایشگاه تاخت با رویکرد محیط زیستی و بازاستفاده از دورریختنی‌ها توسط سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری اهواز برگزار شد.

شمس، معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری اهواز در این خصوص گفت: فرهنگ‌سازی در خصوص کاهش تولید زباله و پسماند در شهر اهواز رویکردی است که باید توسط همه سازمان‌ها و مناطق شهرداری دنبال شود تا شاهد یک حرکت اساسی در این زمینه باشیم.

شمس افزود: با توجه به تجاربی که سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فراورده‌های کشاورزی شهرداری اهواز در خصوص برگزاری نمایشگاه‌ها دارد و تعاملی که با فعالان ‌محیط زیستی برقرار شده است، نمایشگاه تاخت، اولین گام در جلوگیری از افزایش تولید پسماند آن‌هم در آستانه نوروز 1402 خواهد بود و امیدواریم فراتر از یک اثر سمبلیک، مستمراً شاهد برگزاری این گونه رویدادها باشیم.
معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری اهواز توضیح داد: در این نمایشگاه فرصت و امکانی فراهم است که شهروندان وسایلی که مورد نیاز آن‌ها نیست را با سایرین به اشتراک بگذارند و به نوعی رد و بدل کنند.

شمس در پایان از همه فعالان محیط زیستی و کنشگران حقوق شهروندی دعوت کرد تا ایده‌های خود را برای ارتقاء وضعیت مدیریت شهری ارائه دهند.

در ادامه، اسکندری مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فراورده‌های کشاورزی شهرداری اهواز گفت: در آستانه نوروز 1402، زنجیره‌ای از نمایشگاه‌های مختلف را در مناطق 8 گانه شهر اهواز برگزار می‌نماییم تا هم نیازهای شهروندان تأمین شود و هم به ایجاد شور و نشاط اجتماعی در آستانه نوروز کمک کنیم.

اسکندری اظهار داشت: نمایشگاه تاخت هم به عنوان اولین تجربه در شهر اهواز برگزار شده است تا نسبت به کاهش تولید زباله در شهر اهواز حرکت کنیم.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فراورده‌های کشاورزی شهرداری اهواز در پایان افزود: نمایشگاه تاخت در کیانپارس، جاده ساحلی، روبروی خیابان 9 شرقی، پارکینگ شماره 3 در یازدهم و دوازدهم اسفند ماه از ساعت 15 در خدمت همه شهروندان اهوازی خواهد بود.

نویسنده خبر: ب. کریمی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها