اخبار
 انتشار: 08 خرداد 1402
   مشاهده: 273

  دستورالعمل ساماندهی تخریب ساختمان‌ها تدوین می شود

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اهواز در حاشیه جلسه کارگروه ساماندهی وضعیت تخریب و گودبرداری در ساخت و سازها از آغاز فرآیند تدوین دستورالعمل ساماندهی تخریب ساختمان ها برای نخستین بار در کشور در استان خبر داد.

به گزارش امور ارتباطات معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اهواز، هدایت اله زارع زاده بیان کرد: دستورالعمل اجرایی گودبرداری ساختمانی در سال ۱۳۹۱ تصویب و اجرای آن از سال ۱۳۹۲ برای شهرداری‌ها الزامی شد که متاسفانه بنا به دلایل متعدد به صورت کامل اجرایی نشد.

وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع و وضعیت ژئوتکنیکی خاص اهواز و به منظور پیشگیری از حوادث ناشی از تخریب و گودبرداری های غیر اصولی، بنا به درخواست این معاونت کارگروهی متشکل از نمایندگان معاونت شهرسازی شهرداری، سازمان نظام مهندسی ساختمان استان و اداره کل راه و شهرسازی تشکیل شد.

معاون شهردار اهواز با تاکید برحساسیت این نهاد بر اجرای دقیق دستورالعمل اذعان کرد: اجرای کامل دستورالعمل ساماندهی گودبرداری های ساختمانی مستلزم همکاری و هماهنگی سایر مراجع و اشخاص ذیربط از قبیل سازمان نظام مهندسی، مهندسین ناظر و طراح، اداره کل راه و شهرسازی ( در خصوص صدور مجوزات) و شرکتهای دارای صلاحیت ژئوتکنیک است.

زارع زاده در پایان با بیان اینکه تاکنون دستورالعمل اجرایی ساماندهی تخریب ساختمانی در کشور نداشته ایم، خبر داد: در جلسه اخیر این کارگروه، مقرر شد سازمان نظام مهندسی ساختمان استان براساس ضوابط و مقررات موجود اقدام به تهیه پیش نویس اولیه دستورالعمل ساماندهی تخریب ساختمانی تهیه و به کارگروه ارائه کند.

گفتنی است در این جلسه واهبی نایب رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان، امین راد مدیرکل طرح های توسعه شهری، عسکری اداره خدمات مهندسی و تنی چند از کارشناسان سازمان نظام مهندسی نیز حضور داشتند


نویسنده خبر: امین عنایتی
ثبت امتیاز
جستجوی اخبار