اخبار
 انتشار: 01 مرداد 1402
   مشاهده: 201

  سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری اهواز: باهمکاری مردم چهره شهر اهواز زیباتر می شود

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری اهواز گفت : طبق برنامه‌ریزی‌های که امسال کرده‌ایم پاکسازی ۵ نقطه از شهر اهواز در دستور کار ما قرار گرفت و تاکنون بازارچه‌های نادری، صدف و بازار جمعه ساماندهی شده‌اند.
علی شمس اظهار کرد: با توجه به این‌که ساماندهی ورودی های شهر را در سال جدید اولویت خود قرار دادیم در ابتدا برای ساماندهی بازار خیابان نادری وارد عمل شدیم و با همکاری مردم توانستیم نظم اولیه را به منطقه برگردانیم.
این مقام مسئول با بیان اینکه ۶ هزار و ۳۶۳ دست‌فروش در بازارچه‌های غیر رسمی اهواز فعال هستند و بازار جمعه بزرگترین بازار اهواز است که یک هزار و ۸۱۵ دست‌فروش در آن سامان‌دهی شده‌اند تصریح کرد: با توجه به مشکلاتی که برای رفت وآمد مردم ازخیابان کنار بهشت آباد وخیابان آیت الله بهبهانی بود، ساماندهی بازار جمعه را در برنامه کاری خود قرار دادیم. در مکان جدید سرویس بهداشتی و آب سردکن لحاظ کردیم و رفت وآمدها اکنون روان‌تر و راحت‌تر شده و مردم خیلی راضی هستند.
وی به پاره‌ای مشکلاتی که در زمان ساماندهی بازار صدف وجود داشت اشاره کرد و گفت: یکی ا ز مشکلاتی که با آن مواجه بودیم این بود که کسبه در بازار صدف اکثر دست‌فروش نبودند بلکه مغازه‌دارهای منطقه بودند که پس از جلساتی که با اتحادیه‌های صنف داشتیم اخطار به این مغازه داران داده شد که این امر روند کار ساماندهی بازار صدف را سریعتر می‌کند. مکان جدید کنار بازار صدف طراحی شده و می‌خواهیم دستفروشان باقی مانده را به این مکان جدید انتقال دهیم که بتوانند امرار معاش کنند.
سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری اهواز در خصوص اقدامات انجام شده برای بازار زرگان هم گفت: در ابتدای کار متوجه شدیم در ورودی زرگان اخیراً از سمت میدان فرودگاه حدود ۱۰ دکه غیر مجاز شبانه بنا شده که با دستور قضایی پاکسازی شدند. مرحله دوم کار ما پاکسازی خیابان فرهنگیان است که اقدامات اولیه انجام و باید به دستفروشان اطلاع رسانی و اخطار های لازم داده شود. دنبال این هستیم با مشورت و همکاری خود مردم فضایی برای امرار معاش کسبه ایجاد شود.
شمس تاکید کرد: ما به دنبال پاکسازی کامل نیستیم بلکه می خواهیم ساماندهی کنیم که انشالله با همکاری خوب مردم زرگان این مسیر که از شریان ها و‌مسیرهای اصلی شهر محسوب می شود و شرایط زیبنده خوبی برای شهر ندارد هر چه زودتر منظم و ساماندهی شود.
این مقام مسئول گفت: بازار زرگان هم در حال پاکسازی است و با همکاری خوب مردم زرگان ۱۲ کیوسک وکپر دراین منطقه جمع آوری شد که کسبه های قدیمی نبودند بلکه افرادی سودجویی بودند که دستگاه‌های قضایی هم به این موضوع ورود کرده است.
شمس اظهار کرد: درمرحله دوم کار پاکسازی منطقه زرگان قرار است بیش از ۱۰۰ کیوسک وکپری دستفروشان ساماندهی شوند که پس از برگزاری جلسات با بزرگان وشیوخ منطقه و عوامل اجرایی دست اندکار این کار آغاز می‌گردد.
این مقام مسئول گفت: برای بازارچه جدید زرگان دو مکان پیش بینی شده و منتظریم جلسات با کسبه محله برگزار و هر کدام مورد قبول قرار گرفت برای آن برنامه ریزی کنیم ولی هنوز مکانی بطور قطعی مشخص نشده است.
وی افزود: بازارچه کیان هم در برنامه ما برای ساماندهی است .صحبت‌های اولیه و جلسات با بزرگان وشیوخ آن منطقه داشته‌ایم وانشالله به زودی کار پاکسازی آن شروع می‌شود.
سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری اهواز بیان کرد: تصمیم‌گیری‌ها برای ایجاد بازارچه‌های جدید همه در شورای تامین استان مطرح و هماهنگی‌های لازم انجام شده و همین جا از فرماندار اهواز تشکر می‌کنیم که در این کار ما را همراهی کرده‌اند و همچنین از زحمات نیروهای انتظامی که برای برقراری قانون و نظم بیشتر کنار ما بودند تشکر می‌کنیم.
شمس بابیان اینکه شهر اهواز از جمله کلانشهرهای بزرگ کشور محسوب می‌شود که محل تردد همه مردم از شهرستان‌ها و دیگر استان‌ها است تصریح کرد: هر موفقیتی داریم از همکاری مردم بدست آمده است. اکنون خواسته‌های مردم زیاد شده و برای ورودی شهر شیبان نسبت به حضور قصابان و دستفروشان مورد اعتراض قرار گرفته‌یم.
وی افزود: شهر اهواز را می‌توان از شهرهای زیبای کشورمان خواند و این دست یافتنی نیست جز با همراهی و همکاری و تلاش خود مردم و با همکاری مردم است که می‌توانیم مشکلات را حل کنیم و چهره شهر را زیباتر کنیم.

نویسنده خبر:
ثبت امتیاز
جستجوی اخبار