اخبار
 انتشار: 11 شهریور 1402
   مشاهده: 288

  تاکید زارع زاده بر ایجاد الگوی استاندارد گودبرداری ساختمانی با توجه به شرایط ویژه زمین و خاک در خوزستان

معاون شهرسازی و و معماری شهرداری اهواز در جلسه با اعضا و مدیران سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گفت: با توجه به جنس خاک در اکثر شهرهای استان خوزستان نیازمند الگوی استانداردی برای گودبرداری های ساختمانی هستیم.
به گزارش امور ارتباطات معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اهواز، در این جلسه که با موضوع تهیه دستورالعمل گودبرداری های ساختمانی در استان تشکیل شد، هدایت اله زارع زاده اذعان کرد: توجه به موضوع تخریب و گودبرداری از منظر حقوق عامه و مشکلات مرتبط نیز از جایگاه ویژه ای برخوردار است.
وی افزود: با توجه به اینکه گودبرداری یکی از پر ریسک‌ترین مراحل اجرایی در فرایند احداث ساختمان است، به منظور حصول اطمینان از اجرای اصولی و ایمن گودبرداری‌های ساختمان استفاده از پیمانکاران دارای تخصص گودبرداری قطعاً تاثیر به سزایی در کاهش خطرات احتمالی در سطح شهر خواهد داشت.
زارع زاده تصریح کرد: از این رو پیرو دستورالعمل اجرایی ابلاغی سال 1392 از سوی وزارت راه و شهرسازی و با هدف ساماندهی پیمانکاران گودبرداری، ساز و کار اجرایی شرکتهای ذیصلاح برای انجام امور تخریب و گودبرداری در حال تدوین است.
معاون شهردار به اهمیت کیفیت در ساختمان سازی اشاره کرد و گفت: برای ارتقاء کیفیت ساختمان نیاز است در تمام ارکان آن از طراحی تا اجرا کیفیت و استانداردهای لازم رعایت گردد کیفیت طی فرایند حاصل می شود و نباید کیفیت را فقط در محصول جستجو کنیم.
زارع زاده در پایان بیان کرد: بیش از هر زمان دیگری در حال حاضر نیازمند فرهنگسازی و ارتقاء سطح دانش مهندسان و عوامل اجراییِ پروژه های ساختمانی و آگاه سازی آنها از آثار و تبعات مخرب یک بنای نا ایمن و غیر استاندارد جهت افزایش سطح کیفی ساختمانهای شهری هستیم.

نویسنده خبر: امین عنایتی
ثبت امتیاز
جستجوی اخبار