اخبار
 انتشار: 10 شهریور 1402
   مشاهده: 217

  تشریح پروژه‌های اجرایی در شهرداری منطقه ٨ اهواز / اجرای روکش آسفالت ٢۵ درصد از معابر منطقه ٨

شهردار منطقه ٨ اهواز پروژه های اجرایی این منطقه را تشریح کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون روکش آسفالت ٢۵ درصد از معابر انجام شده که ٧۵ درصد دیگر نیز در دستور کار داریم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری اهواز محمدرضا قنواتی در حاشیه بازدید از نمایشگاه گرامیداشت هفته دولت با اشاره به اقدامات عمرانی انجام شده در سطح شهر، اظهار کرد: در کوی مهدیس اقداماتی از جمله زیرسازی آسفالت، جدول گذاری، پیاده روسازی در منازل علوم پزشکی به اتمام رسیده است.

وی افزود: در منطقه مهدیس زیر سازی، آسفالت و جدول گذاری مسیر حد فاصل میدان تعاون و بازار بنکداران به طول یک هزار و ٧٨٠ متر انجام شده که مراحل در حال بهره‌برداری است.

شهردار منطقه ٨ اهواز بیان کرد: در کوی طاهر که یکی از مناطق محروم اهواز است، زیرسازی معابر، آسفالت، جدول گذاری پیاده رو سازی بعد از ۴٠ سال انجام شده است.

وی ادامه داد: زیرسازی، آسفالت، جدول گذاری و پیاده رو سازی خیابان ۴٠ متری رزمندگان به طول ٢ کیلومتر و با اعتباری بالغ بر ١٣٠ میلیارد تومان در حال تکمیل است که مراحل نهایی ان در حال انجام می‌باشد.

قنواتی در خصوص سایر پروژه‌های منطقه ۸ شهری اهواز تصریح کرد: در حال احداث یادمان شهدا در پارک صداقت هستیم که یک الی دو ماه آینده عملیات اجرایی آن به پایان خواهد رسید.

وی اضافه کرد: در حال احداث ٢ پارک در انتهای بلوار دعبل خزائی و انتهای خیابان امام شرقی هستیم که پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال تکمیل شوند.

شهردار منطقه ٨ اهواز ادامه داد: در حال تکمیل جدول گذاری و پیاده رو سازی میدان شهید اسکندری تا میدان گلها به مساحت ٣ هزار متر مربع در منطقه مهدیس هستیم که عملیات اجرایی آن رو به پایان است که در چند روز آینده به پایان خواهد رسید.

قنواتی با بیان اینکه در سال گذشته ٣ عدد زمین ورزشی در منطقه کوی نبوت، کوی مدرس و پارک سوسن به بهره‌برداری رسید، تشریح کرد: احداث سه زمین ورزشی دیگر در سال جاری در منازل ٢۵۴دستگاه، کوی مهدیس و انتهای خیابان امام شرقی در دستور کار خود داریم.

وی به زیرسازی، آسفالت، جدول گذاری منازل جانبازان، نورد لوله و اداره آموز زندان‌ها اشاره کرد و گفت: در این خصوص تفاهم نامه‌ای با بنیاد مسکن با اعتباری بالغ بر ١٠٠ میلیارد تومان منعقد خواهد شد که عملیات اجرایی آن شروع به زودی شروع می‌شود.

شهردار منطقه ٨ اهواز ادامه داد: در منطقه مهدیس مردم سالها از خاکی بودن خیابان ها نارضایتی بودند که با تکمیل این پروژه رضایتمندی خوبی در منطقه در پی خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: منطقه ٨ اهواز به دلیل فاصله از رودخانه کارون سالها مشکل آب خام داشت، اما با تجهیز ایستگاه پمپاژ کنار پل پنجم و با احداث خط جدید با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد تومان مشکل آب خام به زودی حل خواهد شد.

شهردار منطقه ٨ اهواز گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون روکش آسفالت ٢۵ درصد از معابر انجام شد که ٧۵ درصد دیگر نیز در دستور کار داریم.

نویسنده خبر:
ثبت امتیاز
جستجوی اخبار