اخبار
 انتشار: 30 شهریور 1402
   مشاهده: 278

  فراخوان رقابت ملی طراحی المان یادبود شهدای گمنام منتشر شد

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اهواز از انتشار فراخوان رقابت ملی طراحی المان یادبود شهدای گمنام همزمان با هفته دفاع مقدس خبر داد.

به گزارش امور ارتباطات معاونت شهرسازی و معماری، هدایت اله زارع زاده تشریح کرد: این رقابت در راستای اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت و به منظور بهبود سیمای بصری، هویت بخشی فضاهای شهری با هدف نیل به طرح ها ، ایده های اصیل معماری ایرانی - اسلامی و تفکرات خلاقانه جدید و ایجاد آثار فرهنگی و هنری ارزنده و ماندگار در شهر اهواز برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه هیات داوران این رویداد فرهنگی هنری را جمعی از اساتید، متخصصین و صاحبنظران رشته های هنر و معماری کشور تشکیل می دهند، گفت: معیارهای مختلفی در ارزیابی آثار رسیده وجود دارد که از آن جمله می توان به نوآوری و خلاقیت در جهت ارتقاء منظر شهری و مضامین معماری ایرانی – اسلامی و توجه به اصول معماری پایدار و معماری منظر، نورپردازی مناسب و خوانایی یادمان در شب و روز و دید مناسب از تمامی زوایا. انعطاف پذیری خالقانه با فضای شهری مورد نظر و رعایت تناسبات و ترکیب بندی مطلوب اشاره کرد.

معاون شهردار اهواز با اعلام اینکه به سه طرح برتر جوایز نفیسی اهدا می شود، گفت: در مرحله بعد، طرح های برتر اجرا می شوند که اولویت آن با هنرمند طراح اثر بوده و پس از ساخت، المان های برتر در پارکها ، بوستانهای شهری و محلهای مناسب شهر نصب می شوند.

هدایت اله زارع زاده در پایان اعلام کرد دوم دی ماه آخرین مهلت دریافت آثار خواهد بود و گفت: لازم می دانم با توجه به اهمیت و جایگاه رفیع مقام شامخ شهدا، از کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی، هنرمندان و متخصصین سراسر کشور در زمینه های معماری، شهرسازی، طراحی شهری ، مجسمه سازی و هنرهای تجسمی دعوت کنم تا در این رقابت ملی شرکت نمایند.

برای دانلود فراخوان عمومی و فرم ثبت نام روی پیوستهای ذیل کلیلک کنید


نویسنده خبر: امین عنایتی
ثبت امتیاز
جستجوی اخبار