اخبار
 انتشار: 16 مهر 1402
   مشاهده: 224

  مدیر عامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری خبر داد: طرح جامع مطالعات ساماندهی دستفروشان در حال انجام است

به گزارش اداره ارتباطات سازمان ساماندهی مشاغل شهری جلسه بررسی مطالعات ساماندهی دستفروشان و وانت بارها با حضور رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر اهواز ،مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری ،مدیر کل برنامه ریزی و بودجه شهرداری اهواز ،مدیر کل هماهنگی و راهبردی خدمات شهری ومعاونین و مدیران سازمان ساماندهی مشاغل شهری در محل سازمان ساماندهی مشاغل شهری برگزار شد .

میثم ایل اسکندری مدیر عامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی در ابتدا جلسه با اشاره به شروع اقدامات لازم جهت انجام طرح جامع ساماندهی دستفروشان و ضرورت آن گفت :دست فروشی در اهواز سال هاست که به یک مسئله ای اجتماعی تبدیل شده است و برای حل آن همواره چاره ها و پیشنهادهای مختلف مطرح بوده است از جمله برخوردهای قهری و سلبی اما هدف از این مطالعات برنامه ریزی با هدف ساماندهی دستفروشان با توجه به اولویت های موجود می باشد .
اسکندری در ادامه گفت :ساماندهی دستفروشی در کشور از چند منظر می‌تواند حائز اهمیت باشد؛ نخست آنکه این ساماندهی می‌تواند پیامدهای منفی دستفروشی را کاسته و نگرانی‌های پیرامون آن را کاهش دهد. سد معبر، کیفیت پایین اجناس، سلامت بهداشتی فروشنده و... مواردی هستند که در ساماندهی قابل کنترل بوده و موجب کنترل بخش اقتصاد غیررسمی می‌شود. ازسوی دیگر این ساماندهی می‌تواند برای بسیاری زمینه‌ساز اشتغال باشد و با حمایت‌های متنوع، منابع درآمدی دستفروشان را افزایش دهد.

اسفندیاری رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر اهواز در ادامه این جلسه اظهار کرد: ساماندهی دستفروشان باید مبتنی بر مطالعات علمی و تخصصی انجام گیرد .

وی با بیان اینکه ساماندهی دست‌فروشان به برنامه‌ریزی دقیق و جامعی نیاز دارد، افزود: ساماندهی دست‌فروشان موضوع مهم‌ مدیریت شهری است که به راهکار اجتماعی نیاز دارد.

اسفندیاری با تاکید بر ساماندهی ورودی‌های اهواز خاطرنشان ساخت: ورودی هر شهر، آبرو و ویترین و پیشانی هر شهر محسوب می‌شود و آشفتگی، تصرفات غیرقانونی و تخریب فضای سبز و اشغال شوارع و اختلال در خطوط ارتباطی به هیچ وجه پذیرفته نیست و باید در این زمینه هر چه زودتر برنامه‌ریزی‌های لازم جهت ساماندهی و تغییر چهره ورودی‌ها صورت گیرد.

گفتنی است در این جلسه شرح خدمات مطالعات ساماندهی دستفروشان و رئوس کلی طرح مورد بررسی قرار گرفت و مقرر گردید طرح مطالعات ساماندهی دستفروشان با اولویت ۶ بازارچه غیر رسمی زرگان ،کیان ،سه راه خرمشهر ،عامری،صدف ،بلوار کارگر پیگیری شود .

نویسنده خبر: روابط عمومی سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده ه
ثبت امتیاز
جستجوی اخبار