اخبار
 انتشار: 23 آبان 1402
   مشاهده: 200

  سند همکاری مشترک شهرداری اهواز و سازمان آب و برق جهت احیاء و توسعه سواحل کارون منعقد می شود

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اهواز در حاشیه جلسه ی هماهنگی پروژه مطالعات و طراحی باززنده سازی سواحل رودخانه کارون گفت: بزودی سند همکاری مشترک شهرداری و سازمان آب و برق خوزستان در راستای احیا و توسعه سواحل کارون در محدوده اهواز منعقد می شود.
به گزارش امور ارتباطات معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اهواز، هدایت اله زارع زاده با اعلام این خبر ابراز امیدواری کرد: شرکت آب و فاضلاب نیز هر چه سریعتر اجرای پروژه طرح جامع فاضلاب اهواز را به اتمام برساند تا بخش هایی از ساحل رودخانه که درگیر این پروژه هستند، آزاد شده و بتوانیم آنها را در پروژه ساحل سازی کارون بگنجانیم.
وی با اشاره به ظرفیت های توسعه سواحل کارون اذعان کرد: حداقل 350 هکتار از سواحل کارون قابلیت ایجاد تفرجگاه و بوستان ساحلی را داراست.

معاون شهرداری اهواز افزود: در کل ادوار گذشته 70 هکتار ساحل سازی کارون انجام شده در حالیکه در کمتر از یک سال گذشته پروژه مطالعات و طراحی 130 هکتار دیگر از سواحل رودخانه با عنوان پروژه باززنده سازی سواحل کارون به انجام رسیده که اجرای فاز نخست پروژه در قالب ۱۵ هکتار، اخیراً آغاز شده است و برای شروع عملیات اجرایی مابقی پروژه نیز در حال هماهنگی با ارگانهای ذیربط از جمله سازمان آب و برق خوزستان هستیم.

زارع زاده تصریح کرد: پروژه باززنده سازی سواحل کارون در دو بخش شرق و غرب رودخانه هریک به مساحت حدود 65 هکتار با زمان بندی اجرایی 4 ساله تعریف شده است.

وی ادامه داد: این پروژه دستاوردها و مزایای بسیاری دارد که از آن جمله می توان به افزایش سرانه فضای سبز شهری و افزایش ظرفیت های تفریحی و تفرجگاهی و توزیع متناسب خدمات و ظرفیت ها در قسمتهای جنوبی شهر اشاره کرد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اهواز افزود: اهواز به دلیل شرایط اقلیمی ویژه و آب و هوای گرم و خشک به شهر شب معروف است و اکثر شهروندان و خانواده های اهوازی برای تفریح و گذران اوقات فراغت فضاهای ساحلی کارون را انتخاب می کنند.کارون محور توسعه و گردشگری اهواز و سواحل آن در کانون توجه شهروندان برای ورزش و تفریح است. بنابراین لازم است کلیه ی نهادهای مرتبط در این زمینه پای کار آمده و شهر و شهرداری را یاری کنند.

هدایت اله زارع زاده در پایان ابراز امیدواری کرد: با توجه به وعده ی دولت جهت کمک و تامین اعتبارات لازم برای لایروبی و احداث دیوار ساحلی ،این مهم اتفاق بیفتد.از جانب شهرداری نیز در برنامه توسعه 5 ساله شهرداری بودجه ای به این پروژه اختصاص یافته و در صورتی که پروژه طبق برنامه زمان بندی پیش رود ظرف مدت 3 سال آینده شاهد تغییر و تحول قابل توجهی در توسعه سواحل کارون خواهیم بود.

گفتنی است در جلسه هماهنگی و بررسی موضوعات مرتبط با پروژه باززنده سازی رودخانه کارون که با حضور زارع زاده معاون شهرسازی و معماری، ارشادی مدیرکل طراحی شهری و نمایندگان سازمان آب و برق خوزستان و مشاور پروژه تشکیل شد، پس از بحث و تبادل نظر، کلیات طرح به تصویب رسید.

نویسنده خبر: امین عنایتی
ثبت امتیاز
جستجوی اخبار