اخبار
 انتشار: 27 آبان 1402
   مشاهده: 63

  تشکیل کمیته بحران در منطقه ۷

کمیته بحران شهرداری منطقه ۷ به جهت آماده باش بارندگی روز دوشنبه هفته جاری با حضور کلیه نیروهای خدماتی و ستادی در دفتر مدیریت مجموعه شهرداری منطقه ۷ تشکیل شد.
به گزارش اداره ارتباطات منطقه ۷ شهرداری اهواز؛ صبح امروز جلسه‌ای با موضوع تشکیل ستاد کمیته بحران در منطقه ۷ شهرداری اهواز با حضور مدیر شهرداری منطقه ۷ و برخی از معاونین و مدیران اجرایی این مجموعه برگزار شد.

فرامرز نجف‌پور مدیر منطقه ۷ شهرداری اهواز در این جلسه عنوان کرد: در بارندگی اخیر خیلی از نقاطی که سال گذشته دچار آبگرفتگی شده بودند خوشبختانه در سال جاری با تمهیداتی که اندیشیده شد و در برخی از نقاط لوله گذاری‌های صورت گرفته و برخی از موارد با روکش آسفالت و شیب‌بندی جدید دچار آبگرفتگی نشدند و البته محل هایی هم که دچار آبگرفتگی بودند تا صبح روز بعد این معضل برطرف شد.

وی در ادامه با لغو کلیه مرخصی‌ها تا پایان هفته افزود: کلیه نیروهای ستادی و خدماتی تا پایان هفته بصورت آماده باش هستند و نیروهای ستادی نیز در برخی از موارد با سرکشی بر معابر و ایستگاه‌های پمپاژ باید در کنار نیروهای خدماتی قرار بگیرند.

این مقام مسئول با ابراز اینکه این موضوع از اهمیت ویژه و زیادی برخوردار است، اظهار داشت: جلسات مختلفی در خصوص مدیریت بحران تشکیل شده است و این نشان از اهمیت ویژه این موضوع در شهر اهواز دارد لذا تمامی افراد که در شیفت‌های خود مستقر هستند اعم از نگهبانان، نیروهای خدماتی و ستادی نا،م شماره تلفن و محل استقرار آنها مشخص شود.

نجف پور با اشاره به اینکه میزان بارندگی روز دوشنبه آتی از میزان بارندگی روز جمعه گذشته بیشتر خواهد بود، تصریح کرد: یکی از اساسی‌ترین مشکلات در برخی از محلات این منطقه سیلابی شدن معابر بدلیل ارتفاع می‌باشد و باران از بالا دست به صورت سیل به سمت پایین دست منتقل می‌شود و باعث بروز مشکلات عدیده‌ای برای شهروندان محلات پایین دستی می‌شود.

شناسایی نقاط بحرانی و تجهیز امکانات موجود از دیگر موارد مورد بحث در این جلسه بود که مدیر منطقه ۷ در این خصوص یادآور شد: ۵ پمپ SP در نقاط بحرانی و آبگیر سطح منطقه ۷ که از قبل شناسایی شده است مستقر می گردد و ماشین آلات سنگین شامل بکهول، بیل مکانیکی و خودروهای ۹۱۱ و همچنین وانت‌ها در شیفت‌های مشخص شده به صورت ۲۴ ساعته حضور داشته باشند.
فرامرز نجف‌پور خطاب به کارپردازی و پیمانکاران اعلام کرد: تمامی امکانات و ابزارآلات شامل دیلم، آچار، پارو، لباس، چکمه، چراغ قوه و دیگر امکانات مورد نیاز نیروهای خدماتی باید از قبل خریداری و تحویل آنها گردند.
مدیر منطقه ۷ شهرداری اهواز در پایان خطاب به فرمانده پایگاه بسیج شهرداری منطقه ۷ خواستار شد: نسبت به شناسایی گروه‌های جهادی مساجد در منطقه اقدام کرده و جهت کمک به شهرداری در روزهای بارانی و همکاری دوجانبه هماهنگی‌های لازم به عمل آید.

نویسنده خبر: میلاد معصومی
ثبت امتیاز
جستجوی اخبار