اخبار
 انتشار: 02 آذر 1402
   مشاهده: 218

  نواختن زنگ کتاب و اجرای دهها برنامه به مناسبت هفته کتاب در اهواز

نواختن زنگ کتاب و اجرای دهها برنامه به مناسبت هفته کتاب در اهواز

به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کلانشهر اهواز؛ همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی با شعار «آینده خواندنی است»، با همکاری معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری اهواز، زنگ کتاب در مدارس اهواز نواخته و دهها برنامه با این موضوع ویژه شهروندان اهوازی اجرا شد.

در این برنامه ها که با هدف ترغیب و تشویق شهروندان و به ویژه دانش آموزان به موضوع مطالعه کتاب اجرا شده اند، دانش آموزان مقطع ابتدایی از فضای کتابخانه ها و فعالیت کتابداران سراهای محله بازدید نمودند.

طرح مشارکت در تجهیز کتابخانه های سطح شهر نیز از دیگر برنامه های اجرا شده با موضوع کتابخوانی است که معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری اهواز اجرا نموده است.

برگزاری مسابقه و پویش کتابخوانی، معرفی و رونمایی کتاب، فضاسازی سراهای محله با شعار هفته کتاب، برپایی میز امانت کتاب، ندر کتاب، اهدای کتاب از خانه به کتابخانه و اهدا جوایز برندگان مسابقه کتابخوانی ریحانه از دیگر برنامه های اجرا شده در این هفته است که توسط معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری اهواز اجرا گردیده است.

در پایان نیز آئین تجلیل از کتابداران سراهای محله نیز صبح روز چهارشنبه اول آذرماه برگزار و از اقدامات این کتابداران در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تقدیر بعمل آمد.

نویسنده خبر: سازمان فرهنگی ورزشی اجتماعی
ثبت امتیاز
جستجوی اخبار