اخبار
 انتشار: 01 دی 1402
   مشاهده: 184

  معاون شهرسازی شهرداری اهواز خواستار شد: بهره مندی جدی تر از تجربیات سازندگان مسکن در همایش های علمی

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اهواز در کنفرانس ملی رویکردهای نوین در رفع موانع صنعت ساخت و ساز کشور بر بهره مندی جدی تر از تجربیات سازندگان مسکن در همایش های علمی تاکید کرد.
به گزارش امور ارتباطات معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اهواز، هدایت اله زارع زاده اظهار کرد: در این همایش در کنار همه مباحث علمی باید نقش انجمن سازندگان و فعالان حوزه ساخت و ساز را ببینیم و با دغدغه‌ها و مشکلات این افراد در اجرا هم آشنا شویم.
وی تصریح کرد: بایستی تجربیات این بخش در سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری، اجرای قانون و مسائل فنی اعمال شده و همه اهداف و برنامه‌ها تحت تاثیر آن قرار بگیرند.

زارع زاده با تاکید بر لزوم درس گرفتن از گذشته و نگاه به آینده افزود: در جهانی که تکنولوژی در آن با سرعت زیاد پیشرفت می‌کند و مواد و متریال جدید و مختلف وارد عرصه‌های صنعت می‌شود، شناخت دقیق و آشنایی همه برنامه ریزان و تصمیم گیران این حوزه جهت تصمیم سازی ها برای آینده بسیار حائز اهمیت است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اهواز با اشاره به اصول ساخت و سازهای قدیم، گفت: در کدام ساخت و ساز و مبانی شهرسازی قدیم مباحث دفع آب‌های سطحی و خشکسالی دیده نشده است؟ چند هزار سال پیش در خشک‌ترین مناطق این کشور با احداث قنات، آب و آبادانی را به آنجا آوردند و کشت و زرع را توسعه دادند.

وی افزود: در مناطقی که مصالح مناسبی وجود نداشت با پخت خشت خام، مصالح مقاوم تولید و استحکام بنا برای شهروندان عصر خود ایجاد کردند.

معاون شهردار اهواز بیان کرد: وقتی به مبانی شهرسازی هزاران سال پیش نگاه می‌شود می‌بینیم برای همه مواردی که امروز از آن‌ها به عنوان پدافند غیرعامل و ملاحظات ایمنی ساختمان یاد می‌شود، در زمان قحطی، سیل، خشکسالی و جنگ پیش‌بینی شده بود که اکنون در مباحث مختلف مقررات ملی ساختمان، تلاش می‌شود به این مبانی و الزامات برسیم.

هدایت اله زارع‌زاده در پایان ضمن تشکر از برگزارکنندگان این کنفرانس اذعان کرد: پرداختن به این موضوعات فنی علاوه در تغییر مثبت در نگرش و نگاه فعالان حوزه صنعت ساختمان و دانشجویان رشته‌های مرتبط سبب می شود ایشان با آخرین دستاوردها، یافته‌ها و تکنولوژی‌ها آشنا ‌شوند.

گفتنی است نخستین کنفرانس ملی رویکردهای نوین در رفع موانع صنعت ساخت و ساز کشور که در موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان با حضور جمعی از مقامات استانی در اهواز برگزار شد و موسوی سرپرست سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری و بیت سیاحی مدیرکل شهرسازی و ارشادی مدیرکل طراحی شهری، معاون شهرسازی و معماری شهرداری اهواز را همراهی کردند.نویسنده خبر: امین عنایتی
ثبت امتیاز
جستجوی اخبار