اخبار
 انتشار: 08 بهمن 1402
   مشاهده: 113

  اجرای نقاشی دیواری چهره مبارک سه برادر شهید جنب میدان فرودگاه اهواز آغاز شد

   به گزارش اداره ارتباطات سازمان زیباسازی شهرداری اهواز : اجرای جدید نقاشی دیواری چهره مبارک سه برادران شهید هلیسایی بر یکی از ساختمان های بلند شهر اهواز آغاز شد.


مدیر عامل سازمان زیباسازی در این خصوص گفت: به منظور آماده سازی شهر در استقبال از برگزاری کنگره 24000 شهید استان خوزستان، طرح نقاشی دیواری تمثال مبارک سه برادران شهید روزبه هلیسایی (شهید مدافع حرم) شهید کوروش هلیسایی و شهید رضاهلیسایی از شهدای دفاع مقدس بر روی یكی از ساختمانهای بلند جنب میدان فرودگاه شهراهواز توسط پیمانکار سازمان زیباسازی آغاز شد.


شهید روزبه هلیسایی بعد از شروع جنگ در سوریه و به خطر افتادن امنیت حرم حضرت زینب(س) و حضرت رقیه(س) و برای دفاع از جبهه اسلام در برابر داعشیان و سلفی های کافر عازم کشور سوریه شد و سرانجام در تاریخ 31 فروردین ماه سال 1394 بر اثر اصابت ۴ گلوله تیربار به فیض شهادت نائل آمدند و تا کنون پیکر مطهر ایشان به وطن بازنگشته است.


شهید کوروش هلیسایی به عنوان پاسدار در جبهه حق علیه باطل حضور یافت هفتم اسفند ۱۳۶۵، در شلمچه و کربلای 5 بر اثر اصابت ترکش شهید شد. مزار او در بهشت شهدای اهواز واقع است.


شهید رضا هلیسائی برادر شهید صادق هلیسائی و سردار شهید روزبه هلیسائی از رزمندگان دفاع مقدس استان خوزستان است که در تاریخ ششم دی ماه سال 1334 در اهواز دیده به جهان گشود.


وی در دوران هشت سال دفاع مقدس به جبهه رفت و در هفتم اسفند ماه سال 1365 در عملیات کربلای پنج به فیض شهادت نائل شد و تربت پاکش در گلزار شهدای تهران، قطعه 29، ردیف 54، شماره 8 زیارتگاه عاشقان است.

گفتنی است این طرح با ابعاد تقریبی 350 متر مربع اجرا خواهد شد.


نویسنده خبر: روابط عمومی. زیباسازی
ثبت امتیاز
جستجوی اخبار