اخبار
 انتشار: 21 بهمن 1402
   مشاهده: 60

  خیابان پهلوان کیانپارس با چهره مبارک پنج شهید دوران دفاع مقدس مزین شد

به گزارش اداره ارتباطات سازمان زیباسازی شهرداری اهواز: در راستای آماده سازی و فضا سازی شهر اهواز به منظور برگزاری کنگره شهدای استان خوزستان طرح نقاشی دیواری تمثال مبارک شهیدحمیدرمضانی،شهیدناصربهبهانی نیا،شهیدمحمدرضا پور کیان،شهیدحسن درویش و شهیدموسی اسکندری از فرماندهان و شهدای دفاع مقدس بر روی یكی از ساختمانهای بلند شهر اهواز اجراشد.

نقاشی دیواری تمثال شهدا به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و آشنایی بیشتر شهروندان با شهدای بزرگوار ایران اسلامی انجام پذیرفته است.

همچنین عملیات نقاشی دیواری که بریکی از ساختمانهای بلند خیابان پهلوان با تصویر شهدای یاد شده مزین شد به مساحت ۸۰۰ متر مربع اجرا شده است.

شهید حمید رمضانی‌ فرمانده واحد اطلاعات و عملیات سپاه ششم امام جعفرصادق(ع) و قرارگاه سری نصرت در سن 26 سالگی در محور شلمچه به اهواز به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

شهید ناصر بهبهانی‌نیا در سن ۳۰ سالگی در تاریخ ۱۳/۱۲/1365 و در عملیات کربلای ۵ به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

شهید محمدرضا پورکیان وی نخستین فرمانده سپاه در دفاع مقدس بود که در خطه دلاور خیز خوزستان در نبرد تن به تانک در تاریخ ۲۳ مهر ماه ۱۳۵۹ به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

شهید حسن درویش اين فرمانده دلاور دوران دفاع مقدس در 21 اسفند ماه سال 1363 در عمليات بدر به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

شهيد موسي اسكندري فرمانده تیپ امام حسن (ع) و رئیس ستاد لشکر 7 ولی عصر (عج) که از جمله مسئولیتهای ایشان بود وی در دی ماه سال 1365 در جزیره سهیل به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

نویسنده خبر: روابط عمومی. زیباسازی
ثبت امتیاز
جستجوی اخبار