اخبار
 انتشار: 20 اسفند 1402
   مشاهده: 117

  برگزاری کارگاه آموزش ایمنی تردد و ارتقاء فرهنگ ترافیک در مرکز بهداشت غرب اهواز

به همت معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز،کارگاه آموزش ایمنی تردد و ارتقاء فرهنگ ترافیک ویژه کارشناسان برنامه های کودکان و آموزش سلامت مراکز بهداشتی غرب اهواز با حضور سرهنگ مهر آفرین رییس اداره آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی استان خوزستان برگزار شد.

  در این کارگاه آموزشی سرهنگ مهرآفرین بر لزوم افزایش مهارت رانندگی به منظور کاهش تصادفات تاکید کرد و گفت: در همه کشورها موضوع تصادف وجود دارد اما در کشور ما این آمار بسیار بالا است.
وی استفاده از کمربند ایمنی در حین رانندگی را یکی از عوامل کاهش آسیب های جانی پس از تصادفات ذکر و تصریح کرد: کمربند ایمنی نقش مهمی در پیشگیری از حوادث رانندگی دارد.
رییس اداره آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی استان خوزستان افزود: استفاده از کمربند و کلاه ایمنی می تواند خطرات جانی ناشی از تصادفات را کاهش دهد.
سرهنگ مهرآفرین اظهار داشت: از سال 90 با تصویب ماده قانونی بستن کمربند ایمنی برای کلیه سرنشین های خودرو اجباری شد و این می تواند در پیشگیری از خطرات جانی نقش بازدارنده ایفا کند.
گفتنی است در پایان نیز رییس مرکز بهداشت غرب اهواز و مسئول واحد سلامت خانواده این مرکز توصیه های لازم جهت استفاده هرچه بهتر از این کارگاه آموزشی را به کارشناسان مذکور ارائه کردند و تعدادی کتاب آموزشی نیز توسط معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز نیز میان شرکت کنندگان توزیع شد.

 

 


نویسنده خبر: روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک
ثبت امتیاز
جستجوی اخبار