اخبار
 انتشار: 28 فروردین 1403
   مشاهده: 185

  کهوازی رییس سازمان سرمایه گذاری: پروژه زیپ لاین به زودی در ساحل کارون اجرایی خواهد شد

صادق کهوازی مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی ضمن حضور در استودیو رادیو شهر با تبریک سال نو و قبولی طاعات و عبادات در خصوص وظایف و اختیارات سازمان مشارکت ها و سرمایه گذاری مردمی گفت: برمبنای وظایف ذاتی شهرداری که پروژه های عمرانی وخدماتی و زیبا سازی، تفریحی و توریستی و گردشگری و... و در قانون به شهرداری ها محول شده است سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی هم، به تبعیت از قانون برای بهتر اداره کردن شهر،در زمینه های عمرانی،خدماتی و.... سعی در جذب سرمایه گذاری های خصوصی و همچنین مشارکت مردمی دارد.
تلاش میکنیم با مشارکت مردمی این هم افزایی را اجرا کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که امسال سال تولید و مشارکت های مردمی نامگذاری شده است، سازمان سرمایه گذاری و مشارکت ها ی مردمی چه برنامه هایی دارد، افزود:در برنامه ریزی صورت گرفته برای امسال قرار است در بحث مشارکت های عموم مردم و اصناف مختلف هست به نحو احسنت به نفع شهر استفاده کرد.

کهوازی در پاسخ به این سوال که مشارکت های مردمی تا چه اندازه می تواند در پیشبرد توسعه فضای سبز و امکانات شهری مفید باشد افزود: احداث پارک و رستوران ریتاج با همکاری بخش خصوصی و پیگیری همکاران بنده در سازمان سرمایه گذاری انجام شده و شکرگزار خداوند هستیم که چراغ این مکان روشن است و در ایام نوروز پذیرای تعداد زیادی گردشگر بوده است و به عنوان یک نمونه موفق می توان از آن یاد کرد.

رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی همچنین ادامه داد: در سال جدید دو پروژه مهم نیز در حقوقی و قراردادها داریم که میتوان به پارک حجاب و پارک ولیصر جنب صدا و سیمای استان اشاره کرد که به شکل پارک تالار (باغ رستوران) است و امیدواریم که امسال به بهره برداری برسد. در مباحث فضای سبز این مکان ها جز نمونه کاری موفق بشمار می رود.

وی ادامه داد: در زمینه احداث مجتمع های تجاری(سیتی سنتر) و بازارچه های محلی، مکان یابی هایی در محلات مختلف انجام شده و امیدواریم که بتوانیم در اکثر محلات یک سری پروژه های سرمایه گذاری با امکانات ویژه، نیز انجام دهیم.

کهوازی با اشاره به توسعه و گسترش امکانات رفاهی در محلات مختلف سطح شهراهواز عنوان کرد: در حال حاضر دو بازارچه در دست احداث داریم یکی در کوی رسالت و دیگری در کیانشهر.

البته ۶ بازارچه دیگر هم توسط معاونت خدمات شهری و سازمان میادین تحت عنوان بازارچه های کرامت مراحل پایان آماده سازی خود را طی میکند.

مدیر سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی در پاسخ به این سوال که شهر اهواز نیازمند چه امکانات رفاهی، تفریحی و گردشگری است سازمان سرمایه گذاری چه فعالیتهایی در این زمینه انجام داده است تصریح کرد: یکی از پتانسیلهای شهر اهواز مباحث گردشگری و حضور توریست ها ی داخلی و خارجی است مخصوصا در ایام نوروز و فروردین ماه است.
یکی از بهترین پتانسیلهای شهر اهواز رودخانه کارون است بکر و دست نخورده باقی مانده است که شهروندان و سرمایه گذاران زیادی جهت سرمایه گذاری در مباحث مختلف مراجعاتی داشته اند.

کهوازی افزود: از جمله پروژه های اجرایی، زیپ لاین است که در ساحل رودکارون و با هماهنگی سازمان امور آب و دوستان اداره کل میراث فرهنگی به انجام رسیده و به زودی قرارداد این پروژه نیز انجام خواهد شد.
دو پروژه تجاری اداری در دستور کار داریم مثل زمین انتهای خیابان سروش به سمت رودخانه که در کنار نمای زیبای رودخانه کارون اجرایی می شود.

پروژه بعدی مجتمع تجاری و هتلینگ است که با دوستان میراث فرهنگی، مسکن و شهرسازی جلسات متعدد داشتیم و هم اکنون وارد مرحله مذاکره با سرمایه گذاران شده ایم.
همچنین با سرمایه گذاربخش خصوصی وارد مذاکره شدیم تا انشاا... بتوانیم بخش ورزشی را هم در حاشیه رودخانه راه اندازی کنیم.

کهوازی همچنین ادامه داد: علاقه مند هستیم که مشارکت و همکاری مردم در زمینه مباحث خدماتی و سرمایه گذاری را در کنار خود داشته باشیم.

وی در پاسخ به پروژه های اجرایی در پارک حجاب گفت: پارک حجاب اولین شهربازی شهر اهواز بوده و قدمت تاریخی و نوستالوژی دارد که بدلیل تغییر مدیریت ها و سرمایه گذار، مدتی تعطیل بوده است که همکاران بنده در سازمان پارک ها و منطقه ۴،در بحث زیر ساختها و احداث آبنما، جدولگذاری و فضای سبز زحمات زیادی کشیده اند و ما هم در سازمان سرمایه گذاری سعی کردیم با مطالعاتی که با کمک مشاورین فن و کارشناسان دادگستری، به سرانجام رسیده است و مقدمات را برای حضور سرمایه گذارانی دارای شرایط باشند فراهم نماییم و این شرایط به این معناست که این سرمایه گذاران دارای سوابق کاری در پروژه های احداث شهربازی، در شهر ها و کلانشهرهای مختلف باشند و نظر فنی و مالی توانمند باشند.

رییس سارمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی در ادامه افزود: امکانات رفاهی از جمله باغ رستوران و.... است که البته این پارک در گذشته نیز امکانات رفاهی داشته است.

کهوازی در پاسخ به این سوال که در راستای جذب توریست و گردشگری، مشارکت مردمی را تا چه حدی میتوانیم به مرحله اجرا در بیاوریم، گفت:با توجه به شعار سال جدید، جهش تولید و مشارکت مردمی نامگذاری شده است ما هم در مبحث سرمایه گذاری، استفاده از سرمایه های خرد و مردمی را دستور کار قرار دادیم.
چه در زمینه گردشگری و جذب توریست و چه در زمینه مشارکت های مدنی.

مشارکت های مدنی نوعی شراکت مردم با شهرداری است که در زمینه ساخت و ساز مسکونی و تجاری بشمار می رود.
در این مرحله سه پروژه موفق داشتیم که به مرحله قرارداد رسیده اند که با استقبال مردمی مواجه شدند و شیوه کار به از این قرار است که زمین هایی شهرداری اهواز دارد که در مکان های مرغوب شهر هستند و صدور پروانه هم با شهرداری اهواز است یعنی دو مسئله اصلی، که تهیه زمین و پروانه ما انجام می دهیم و سرمایه گذاران محترم و مردم میتوانندبا اعلام آمادگی دراین پروژه ها مشارکت داشته باشند و بصورت شراکتی تعداد واحد ها بر اساس نظر کارشناسان دادگستری به سرانجام خواهد رسید.

وی عنوان کرد: این سازمان امسال در نظر دارد در پروژه های مدنی با هدف افزایش تولید مسکن،از مشارکت مردمی و شهروندان محترم استفاده نماید.

کهوازی با اشاره به احداث فضاهای ورزشی در سطح شهر افزود:قرارداد و محاسبات احداث سوله های ورزشی مراحل پایانی خود را طی میکند و هم اکنون در اختیار امور قراردادها قرار دارد و انشاا... به زودی وارد مرحله فراخوان خواهد شد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: همه پروژه های سرمایه گذاری با هدف رعایت عدالت در سامانه ستاد بارگذاری می شود و همچنین علاقمندان در حوزه سرمایه گذاری می توانند با مراجعه به سازمان سرمایه گذاری واقع در امانیه خیابان منصفی غربی ضمن اطلاع از فرصت های سرمایه گذاری، ما را در اجرای پروژه ها و توسعه امکانات شهری یاری نمایند.

نویسنده خبر:
ثبت امتیاز
جستجوی اخبار