اخبار
 انتشار: 10 اردیبهشت 1403
   مشاهده: 92

  برگزاری جلسه ستاد بحران شهرداری منطقه یک اهواز

جلسه ستاد بحران شهرداری منطقه یک اهواز به منظور آمادگی هرچه بیشتر و بهتر در پی هشدار سازمان هواشناسی در خصوص بارندگی پایان هفته به مدیریت محمد علی چمن مدیر منطقه برگزار شد.

     به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه یک اهواز، جلسه ای با حضور نمایندگان شرکت های توزیع نیروی برق اهواز ، برق منطقه ای خوزستان، نماینده استانداری خوزستان، نماینده قرارگاه منطقه جنوب غرب کربلا، معاون فنی و عمرانی شهرداری اهواز ، مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی برگزار گردید و در خصوص اقدامات، امکانات و ظرفیت های موجود برای مقابله هرچه بهتر با آب گرفتگی احتمالی معابر عمومی، ناشی از بارندگی پیش رو بحث و گفتگو شد.


در این جلسه ضمن بررسی معضلات موجود حین بارندگی های شدید در سطح منطقه بحث و تبادل نظر به منظور بهبود شرایط و به حداقل رساندن مدت زمان مانداب انجام پذیرفت.


محمد علی چمن مدیر منطقه یک ، در این جلسه اظهار داشت: نیروهای این مجموعه با توجه به اعلام هشدار هواشناسی مبنی بر نفوذ و فعالیت سامانه بارشی و احتمال جاری شدن روان‌آب و آبگرفتگی معابر عمومی به منظور پیشگیری از مشکلات ناشی از بارندگی های پیش رو در آماده باش کامل قرار دارند.


وی ادامه داد: آمادگی و اقدامات لازم برای پیش گیری و کنترل هرگونه بحران و عارضه احتمالی در خصوص آبگرفتگی و آب ماندگی در سطح معابر منطقه و نقاط حساس در مجموعه این شهرداری انجام شده است.


وی توضیح داد: اقدامات پیش از بارندگی نظیر لایروبی و پاکسازی کانال ها، بهسازی آبراه ها و مسیر آب های سطحی در منطقه صورت گرفته است و تا زمان بارندگی تکمیل می گردد تا در این خصوص مشکلی وجود نداشته باشد.


محمد علی چمن با بیان اینکه تجهیزاتی همچون ماشین آلات سنگین، سبک و پمپ های اس پی و نظایر آن برای مواقع اضطرار در حالت آماده باش قرار دارند، از نمایندگان ادارات حاضر در این جلسه که به عنوان معین این منطقه از سوی ستاد بحران معرفی شده اند خواست تا با حداکثر توان و تجهیزات در کنار شهروندان و شهرداری بوده تا این مسئولیت خطیر را با موفقیت پشت سر گذاشته و به سرانجام برسانند.


نویسنده خبر: آرزو داغری
ثبت امتیاز
جستجوی اخبار