اخبار
 انتشار: 17 اردیبهشت 1403
   مشاهده: 63

  در مصاحبه مدیر منطقه هفت با صدای شهر مطرح شد؛ عزم راسخ جهت اجرای طرح جامع آب های سطحی در منطقه هفت

صبح روز گذشته یکشنبه شانزدهم اردیبهشت ماه فرامرز نجف‌پور مهمان برنامه رادیو صدای شهر بود و در خصوص آبگرفتگی های اخیر صحبت کرد.
فرامرز نجف پور در اولین پرسش مجری صدای شهر در خصوص آبگرفتگی‌های اخیر و آثار آنها در سطح منطقه ۷ گفت: بارندگی‌های اخیر اگر نگوییم بی‌سابقه ولی کم سابقه بوده که ابتدا به ساکن از شهروندان عزیز اگر مشکلی برای آنها ایجاد شد عذرخواهی میکنم و تشکر ویژه‌ای از همکاران خودم دارم که در مدت ۳ روز آماده باش بصورت جهادی کار کردن و این موضوع بسیار ارزشمند است، در ادامه از دستگاه‌های معین منطقه هفت اعم از شرکت گاز استان خوزستان، شرکت فولاد اکسین و شرکت آب غدیر که همراه ما بودند، تقدیر و تشکر می‌کنیم.

در بارندگی‌های اخیر که کمتر از یک ساعت ۳۵ میلیمتر بارندگی صورت گرفت و کم سابقه بود، همه مناطق مختلف را درگیر کرد. با پیش‌بینی‌هایی که شده بود و امکاناتی که تدارک دیده بودیم، الحمدالله کمتر از ۲۰ ساعت کل منطقه پاکسازی شده و آخرین نقطه در منطقه ۷ کوی سپیدار بود ولیکن در باقی محلات در کمتر از ۵ ساعت این اتفاق رخ داد.

وی با اشاره به شناسایی نقاط ضعف منطقه در مواقع بارندگی، افزود: نقاط ضعف شناسایی شده و راهکارهایی صورت گرفت. یکی از اولویت‌های اصلی ما در امسال رسیدگی به آب‌های سطحی است، در منطقه ۷ نقطه هدف است که قرار است فعالیت کنیم. سال گذشته نیز فعالیت‌هایی داشتیم که خیلی به ما کمک کرد.

این مقام مسئول اضافه کرد: همانطور که قبل هم عرض کردم، آب باران از تپه‌های کوی رمضان و منبع آب به سمت محله سپیدار سرازیر و گل و لای زیادی را با خود به روانه می‌کنند، به همین منظور نیاز به یک کانال بزرگ با توجه به طرح جامع می‌باشد که شهردار محترم اهواز قول مساعد و همکاری در این خصوص داده‌اند، که به زودی این پروژه بزرگ که قرار است در منطقه هفت و هشت انجام شود و مشکلات را حل کند. امسال به مناقصه می‌رود و یکی دو ماه آینده پیمانکارش مشخص می‌شود و در صورت اجرا این پروژه بسیاری از مشکلات محله سپیدار و بخشی از منطقه ۸ نیز برطرف خواهد شد.

نجف پور با بیان اینکه یکی از چالش های مهم منطقه هفت پس بارندگی جمع آوری و پاکسازی گل و لای می‌باشد، یادآور شد: همزمان چند اقدام دیگر مانند احداث ایستگاه سپتیک در محلات هدف، لوله گذاری و انتقال به کانال آب های سطحی باید انجام شود.فرامرز نجف‌پور در سئوال دیگر مجری برنامه درخصوص برنامه روکش آسفالت معابر، اذعان داشت: سال گذشته روکش آسفالت معابر شهر اولویت اول شهرداری اهواز بود و این موضوع در منطقه هفت نیز اولویت اول مجموعه شهرداری منطقه هفت بود. سال گذشته شهرداری منطقه هفت حدود ۴۰۰ هزار مترمربع از سطح معابر خود را تراش و روکش آسفالت کرد که این موضوع معابر اصلی و فرعی منطقه را در بر می‌گیرد.

امسال نیز این عملیات در دستورکار معاونت فنی و عمرانی شهرداری منطقه هفت قرار دارد و همین چند وقت پیش عملیات زیرسازی و روکش آسفالت معابر منازل فنی و حرفه‌ای و منازل سازمان زندانها برای اولین مرتبه صورت گرفت و بعد از این پروژه نیز روکش آسفالت معابر خاکی از سوی معاونت فنی و عمرانی شهرداری منطقه هفت انجام خواهد شد.

نویسنده خبر: میلاد معصومی
ثبت امتیاز
جستجوی اخبار