اخبار
 انتشار: 19 اردیبهشت 1403
   مشاهده: 138

  معاون حمل و نقل و ترفیک شهرداری اهواز خبرداد: اجرای دور برگردان ضلع جنوبی میدان سه راه فروردین

معاون حمل و نقل و ترفیک شهرداری اهواز از اجرای دور برگردان ضلع جنوبی میدان سه راه فروردین خبر داد.
حجت ا... سلیمانی گفت: بنا بر بررسی بعمل آمده و مطالعات میدانی، با توجه به تداخلات ترافیکی ضلع شرقی و همچنین کنترل ایمنی دسترسی های غربی و ارتقای ایمنی میدان، مقرر گردید اصلاحات هندسی متعدد و همچنین تغییر حرکتهای چراغ راهنمایی انجام شود.
وی افزود: در این راستا در گام نخست دوربرگردان ضلع جنوبی میدان در دستور کار قرار گرفت که هم اکنون امکان دور زدن استاندارد بدون توقف در چراغ راهنمایی میسر شده است. در گام دوم نیز در راستای سیاست انضباط بخشی ضلع غربی، همچنین آرام سازی و ایجاد دسترسی ورود به میدان و نصب دکلهای چراغ راهنمایی طراحی و اجرا شد.

سلیمانی در ادامه تصریح کرد: اصلاح هندسی ضلع شرقی این میدان شامل آزادسازی راستگرد بلوار فروردین به سمت شمال نیز در دستور کار قرارداد که در گام بعدی اجرایی خواهد شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز گفت: میدان سه راهی فروردین از میدانهای مهم شهر اهواز و محل تقاطع بلوارهای مهم گلستان و فروردین است که بدلیل مجاورت با کاربری های متعدد همچون پارک، ادارات و تجاری از اهمیت بسزایی در منطقه 4 برخوردار است.

وی همچنین از اجرای دوربرگردان ضلع جنوبی میدان شفا خبر داد و تصریح کرد: در این پروژه عملیات تخریب جداول ، حفاری ، پخش و کوبیدن زیراساس و اساس انجام شده و بعد از انجام مراحل تست تراکم از آزمایشگاه نسبت به اجرای روکش آسفالت اقدام می شود.

سلیمانی در ادامه افزود: بریدگی مقابل شرکت سپنتا بصورت کامل مسدود و در ضلع های شمالی و جنوبی جهت تردد خودروها، بریدگی های جدید و بریدگی ضلع شمالی سپنتا احداث شد. همچنین بریدگی ضلع شمالی شرکت سپنتا در مرحله اجرای عملیات زیرسازی می باشد.

انتهای پیام/

نویسنده خبر: روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک
ثبت امتیاز
جستجوی اخبار