اخبار
 انتشار: 22 اردیبهشت 1403
   مشاهده: 165

  توسعه حمل‌ونقل عمومی در اهواز

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اهواز با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه حمل‌ونقل عمومی گفت: با قراردادهایی که منعقد شده، تاکسی، ون و اتوبوس حمل‌ونقل عمومی اهواز در شرایط بهتری قرار گرفته است.
حجت‌اله سلیمانی اظهار کرد: معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اهواز سیاست‌گذار برنامه‌های کلان در حوزه حمل‌ونقل و بازوی اجرای این معاونت سازمان‌های زیرمجموعه آن است و در این حوزه اتفاقات خوبی طی چند ماه اخیر رخ داده است.

وی افزود: سال گذشته قرارداد خرید ۱۰۰ دستگاه اتوبوس منعقد شد که تاکنون ۲۰ دستگاه را دریافت کرده است و به زودی ۲۰ دستگاه دیگر نیز به آن‌ها افزوده خواهد شد، علاوه بر آن تا پایان تابستان همه این ۱۰۰ دستگاه اتوبوس با بودجه‌ای بالغ بر هشت هزار میلیارد ریال وارد شهر اهواز می‌شود.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اهواز خاطرنشان کرد: در حوزه بهره‌برداری از ناوگان یک چالش طی مدت اخیر داشتیم که با جلساتی که در شورای اسلامی شهر برگزار شد، قرارداد بهره‌برداری از ناوگان مورد تأیید قرار گرفت و مشکلی برای بهره‌برداری از اتوبوس‌های خریداری شده نخواهیم داشت، علاوه بر آن شهردار اهواز به همراه استاندار خوزستان با حضور در وزارت کشور پیگیر دریافت سایر اتوبوس‌های خریداری شده بودند.

سلیمانی تصریح کرد: نوسازی ناوگان تاکسیرانی نیز یکی دیگر از موضوعات در حال پیگیری است که با تلاش انجام شده گره‌های موجود یکی پس از دیگری باز شد و نوسازی ناوگان در حال انجام است، چرخه اخذ وام از بانک‌ها تسهیل شده و این فرایند سرعت پیدا کرده است تا شهروندان به تدریج تاکسی‌های جدید را در سطح شهر مشاهده می‌کنند.

وی با بیان اینکه طی چند ماه آینده نزدیک به ۱۵۰ دستگاه تاکسی وارد ناوگان تاکسیرانی می‌شود، اضافه کرد: ۵۰ دستگاه تاکسی ون در سال ۱۴۰۱ خریداری شده که ۳۰ دستگاه آن‌ها تحویل داده شده است، اما در بهره‌برداری از آن‌ها مشکلاتی وجود داشت که با تلاش‌های صورت گرفته در سازمان اتوبوسرانی و تجهیز آن‌ها به سیستم کارت‌خوان، فعالیت آن‌ها از ابتدای هفته جاری آغاز شد.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اهواز با اشاره به شروع نصب یکصد ایستگاه اتوبوس در شهر اهواز، گفت: بی آر تی نیز یکی از موارد مهم و در حال پیگیری است در حال حاضر فرایند نصب ایستگاه شماره یک آن در میدان خلیج‌فارس آغاز شده است و طی دو تا سه روز آینده سازه آن برپا خواهد شد.

سلیمانی اضافه کرد: پس از آن سری‌سازی باقی ایستگاه‌ها در دستورکار قرار می‌گیرد، همچنین سکوگذاری پایانه‌ی بی آر تی چهار شیر نیز در حال طی مراحل پایانی خود است.

نویسنده خبر:
ثبت امتیاز
جستجوی اخبار