اخبار
 انتشار: 24 اردیبهشت 1403
   مشاهده: 43

  استفاده از آسفالت سرد در لکه گیری و بهسازی معابر در حوزه خدماتی شهرداری منطقه ۴ اهواز

مدیر منطقه ۴ شهرداری اهواز گفت: به منظور افزایش سرعت در خدمات رسانی به شهروندان، از آسفالت سرد در مرمت و بهسازی چاله های معابر اصلی سطح منطقه ۴ استفاده شد.

    به گزارش اداره ارتباطات شهرداری منطقه ۴اهواز، مهندس اسماعیل عالیپور مدیر منطقه با اعلام این خبر و با اشاره به مقرون به صرفه بودن این نوع آسفالت در سطح معابر گفت: آسفالت سرد یکی از آسان ترین و به صرفه ترین گزینه برای تعمیر دائمی چاله ها و روسازی سطح معابر است که در هر نوع شرایط آب و هوایی مورد استفاده قرار می گیرد.


وی افزود: استفاده از این آسفالت که یکپارچه و با دوام بالا است، راه حلی دائمی، به صرفه و فوری برای تعمیر خرابی های انواع روسازی های آسفالتی و بتنی با عملکردی مطلوب است.


 مدیر منطقه چهار با بیان اینکه استفاده از این اسفالت تاثیر بسزایی در بهبود کیفیت زندگی شهروندان دارد، افزود: حفظ جان و افزایش ایمنی موتور سواران، کاهش استهلاک و افزایش عمر وسایل نقلیه و ایمنی خودروها در سرعت های بالا از دیگر مزایای استفاده از این آسفالت است.

مهندس عالیپور بازگشایی معابر بلافاصله پس از مصرف را از دیگر ویژگی های این نوع آسفالت عنوان کرد و گفت: با توجه به ترافیک و عدم امکان مسدود کردن معابر، استفاده از آسفالت سرد، بلافاصله پس از مصرف کمک فراوانی به روانسازی ترافیک معابر خواهد کرد.

وی تصریح کرد: از مزایای کاربردی این نوع آسفالت می توان به عدم نیاز برش سطح و دیواره چاله، عدم نیاز به تجهیزات خاص جهت کوبش و ایجاد تراکم و عدم گرم کردن سطح اولیه اشاره کرد.


نویسنده خبر:
ثبت امتیاز
جستجوی اخبار