اخبار
 انتشار: 24 اردیبهشت 1403
   مشاهده: 75

  محله پاداد شهراهواز با اجرای نقاشی چهره مبارک سه شهید گرانقدر مزین شد

   به گزارش اداره ارتباطات سازمان زیباسازی شهرداری اهواز: عملیات نقاشی دیواری چهره مبارک سه شهید گرانقدر دفاع مقدس و مدافع حرم بر یکی از ساختمان های بلند سطح شهر اهواز اجرا شد.
سجاد حیدری مدیر عامل سازمان زیباسازی گفت: این سازمان اقدام به اجرای طرح نقاشی دیواری تمثال مبارک سه شهید گرانقدر حسن عبدالله زاده (مدافع حرم)و دوبرادر شهید اسماعیل فرجوانی و شهید ابراهیم فرجوانی از شهدای دفاع مقدس به مساحت تقریبی 500 متر مربع بر روی دیوار ساختمان بلند محله پاداشهر جنب فلکه جوادالائمه شهر اهواز کرد.
وی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه را مهمترین اهداف تهیه نقاشی دیواری شهدا در سطح شهردانست.
شهیداسماعیل فرجوانی روز ۶ آبان ۱۳۴۱ متولد شد وی فرمانده تیپ یکم لشکر هفت حضرت ولیعصر (عج) و فرمانده گردان کربلا در عملیات کربلای۴ بوده که در عملیات کربلای ۴ در نوک پیکان حمله قرار داشت که به شهادت رسید و پیکرش در کنار اروند همراه دیگر شهدا جا ماند، پیکر شهید فرجوانی سال ۱۳۸۱ تفحص شد و بین نیروهایش در گلزار شهدای اهواز آرام گرفت.
شهید ابراهیم فرجوانی دهم دی‌ماه ۱۳۴۳ متولد شد و پس از عزیمت به جبهه در عملیات طریق‌القدس که اولین حرکت رزمی رزمندگان اسلام بود، در تاریخ هشتم آذر ۱۳۶۰ به مقام شهادت رسید و در گلزار شهدای اهوازآرام گرفت.
پاسدار شهید حسن عبدالله‌زاده سال 1364 در اهواز متولد شد شهید حسن عبدالله‌زاده به دلیل عشق و علاقه به ولایت و شهادت در سال‌های اول جنگ سوریه بار‌ها برای دفاع از حرم حضرت زینب (س) به این کشور اعزام شد.اگرچه حسن عبدالله‌زاده علاقه زیادی به خانواده و سه فرزندش داشت، اما خدا را بیشتر از هر وابستگی دنیایی دوست داشت. او رفت و در ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ در کشور سوریه به شهادت رسید.


نویسنده خبر: روابط عمومی. زیباسازی
ثبت امتیاز
جستجوی اخبار