اخبار
 انتشار: 19 تیر 1403
   مشاهده: 81

  شهروندان در صورت پرداخت به موقع عوارض از تخفیفات بهره‌مند می شوند

صبح سه‌شنبه نوزدهم تیر ماه سید کمال موسوی معاون مالی اقتصادی شهرداری منطقه ۷ کلانشهر اهواز در برنامه رادیو شهر از تخفیفات عوارض شهرداری ویژه شهروندان در شهرداری اهواز گفت.
به گزارش اداره ارتباطات منطقه ۷ شهرداری اهواز؛ صبح امروز سه‌شنبه نوزدهم تیر ماه سید کمال موسوی معاون مالی و اقتصادی شهرداری منطقه ۷ کلانشهر اهواز با حضور در رادیو شهر در خصوص منابع درآمدی این مجموعه و مصارف آن توضیحاتی را ارائه کرد.

سید کمال موسوی در اولین پرسش مجری برنامه رادیو شهر در خصوص منابع درآمدی منطقه ۷ و روش هزینه کرد آنها توضیح داد: در ابتدا برای انجام هر کاری باید برنامه‌ریزی و بعد هدف گذاری انجام شود که قبل از پرداختن به هزینه‌ها باید آن موارد کارشناسی، پایش و به نتیجه برسد. برنامه راهبردی شهرداری در نیمه دوم هر سال شروع می‌شود و برای سال آینده به تصویب می‌رسد.
در کل بودجه به دو قسمت منابع و مصارف تقسیم می‌شود. در خصوص منابع باید گفت که منابع باید کارشناسی و ظرفیت شناسی شود و با استفاده از پتانسیل‌های نهان و آشکار شهرداری و منطقه مشخص شوند و در نهایت مصوب و استحصال شود.

درآمد و یا منابع شهرداری منطقه ۷ در سال جاری ۴۱۰ میلیارد تومان پیش بینی شده است. این منابع درآمدی در دو قسمت پایدار و ناپایدار می‌باشد و همانطور که از اسم آنها مشخص است درآمدهای پایدار در چند دسته تقسیم بندی می‌شود، درآمد سالانه و ثابت شامل اشخاص حقیقی و حقوقی و درآمدهای ناپایدار بسته به شرایط روزمره و بافت منطقه که ممکن است بالاتر و پایین‌تر شود وصول می‌شوند و بعد از اینکه درآمدها استحصال شدند، باید مصارفی را که پیش بینی کردیم در قالب هزینه‌های جاری و عمرانی استفاده بکنیم.

وی در پاسخ به سوال دوم در خصوص پرداخت عوارض، فرصت شهروندان و همچنین تخفیف عوارض پاسخ داد: طبق قانون پرداخت عوارض افراد حقیقی و حقوقی تا پایان همان سال می‌باشد و شهروندان باید به شهرداری مراجعه و نسبت به پرداخت آن اقدام کنند. ولیکن در ابتدای سال یک مکانیزم تشویقی در نظر گرفته شد و به صورت بنر و پیامک در سطح منطقه به اطلاع همشهریان عزیز رساندیم که در صورت اینکه شهروندان در سه ماه ابتدای سال اقدام به پرداخت عوارض بکنند تا ۴۰ درصد شامل تخفیف عوارض می‌شود، چنانچه در سه ماهه دوم مراجعه بفرمایند تا ۲۰ درصد و در سه ماهه سوم ۱۰ درصد و در سه ماهه آخر پرداخت عوارض بدون تخفیف خواهد بود و همان مبلغ از افراد کسر خواهد شد.

این مقام مسئول در خصوص سوال مجری برنامه مبنی بر اینکه پرداخت عوارض به صورت الکترونیکی هست یا حضوری، افزود: شهرداری اهواز این برنامه را دارد که به صورت آنلاین و غیر مستقیم عوارض شهروندان را دریافت نماید ولیکن اطلاعاتی که عزیزان و شهروندان بر اساس آن باید پرداخت عوارض را داشته باشند بعضاً دچار ابهاماتی است و به صورت فیزیکی می‌باشد که بر این اساس جهت تکمیل پرونده و پرداخت عوارض افراد باید حضور داشته باشند تا حقی از آنها ضایع نگردد.

معاون مالی اقتصادی شهرداری منطقه ۷ در پایان در خصوص ارائه خدمات بهتر و شایسته به شهروندان خاطرنشان ساخت: همکاران ما در حوزه‌های مختلف شهرداری تمام همت خود را گذاشته‌اند تا مشکلات را در حوزه‌های مختلف برطرف کنند، خواهشی که من از همه عزیزان و شهروندان محترم برای خدمات رسانی بهتر دارم این است که ابتدا در حوزه‌ خدمات شهری زباله‌ها و پسماندهای خود را به موقع راس ساعت ۱۱ شب به بیرون منزل گذاشته تا کار جمع آوری و رفت و روب به موقع انجام شود و در مرحله بعد جهت پرداخت عوارض در موعد مقرر مراجعه و عوارض سالیانه خود را جهت خدمات رسانی بهتر و شایسته پرداخت نمایند.

نویسنده خبر: میلاد معصومی
ثبت امتیاز
جستجوی اخبار