اخبار
 انتشار: 18 مهر 1391
   مشاهده: 1498

  توصیه امام جمعه کوت عبدالله به سامانه 137

از امام جمعه کوت عبدالله پرسیدم که که مسئولین تا چه حد به رفع محرومیت کوت عبدالله اعتقاد دارند که وی اظهار داشت: در این چند ماهی که در خدمت عزیزان در کوت عبدالله هستم اراده خوبی را برای حل مشکلات منطقه مشاهده کردم. در این باره جلسات منظمی برگذار شد. از نظر من لازم و ضروری است که به رفع محرومیت و مشکلات این منطقه توجه شود.

علی رغم همه اهمیتی که منطقه 5 دارد، شهرداری و دیگر نهادهای خدمت رسان تاکنون سرمایه گذاری های کلانی در آن انجام داده اند اما مشکلات فراوان باعث شده تا دولت و حاکمیت بکوشد تا محرومیت زدایی نماید. شاید به همین دلیل بوده است که عالمان مذهبی تصمیم گرفته اند تا با راه اندازی مصلی در این منطقه و انتصاب امام جمعه برای انجام فعالیت های فرهنگی و مذهبی و در نهایت تشویق مردم به مشارکت در عمران و آبادانی گام بردارند. 

در دیدار با حجت الاسلام حاج جاسم خضیراوی؛ امام جمعه کوت عبدالله با اشاره به تماس روزانه اهالی منطقه به خصوص ساکنان کوت عبدالله با سامانه 137 شهرداری اهواز برای پیگیری مشکلات محله خود، منطقه 5 را در حالی محروم عنوان کرد که این منطقه به دلیل گستردگی، جمعیت فراوان همراه با تنوع قومیتی، استقرار در کنار رودخانه کارون، قرار گرفتن در مسیر جاده آبادان و خرمشهر و محور جنوب خوزستان از اهمیت قابل توجه ای برخوردار است که انتظار می رود با استقرار کارخانه های نیشکر، شیلات، دانشکده نفت اهواز در همین منطقه و مجاورت کارخانه فولاد با کوت عبدالله آنها باید به منشا خیر برای کوت عبدالله تبدیل شوند.

حجت الاسلام حاج جاسم خضیراوی گفت: این مهم با مطالعه فرصت های سرمایه گذاری فراهم می شود و زمینه شکوفایی منطقه را فراهم می آورد. به همین دلیل با مسئولین منطقه 5 شهرداری در صدد شناسایی بخشی از فرصت ها وظرفیت ها برای رفع مشکلات هستیم.

 امام جمعه کوت عبدالله سپس با اشاره به اینکه کوت عبدالله نیاز به توسعه دارد و این مهم فقط با سرمایه گذاری کلان و برنامه ریزی تحقق پیدا می کند خبر از پیگیری های لازم برای شهرستان شدن کوت عبدالله داد و اعلام نمود که انتظار می رود برای تحقق این مهم تلاش بیشتری صورت بگیرد.

از امام جمعه کوت عبدالله پرسیدم که که مسئولین تا چه حد به رفع محرومیت کوت عبدالله اعتقاد دارند که وی اظهار داشت: در این چند ماهی که در خدمت عزیزان در کوت عبدالله هستم اراده خوبی را برای حل مشکلات منطقه مشاهده کردم. در این باره جلسات منظمی برگذار شد. از نظر من لازم و ضروری است که به رفع محرومیت و مشکلات این منطقه توجه شود.

در ادامه به تماس های مکرر ساکنان کوت عبدالله با سامانه 137 شهرداری اهواز در خصوص نبود سیستم فاضلاب و روباز بودن جوی ها اشاره کردم که وی خطاب به سامانه 137 در اینباره گفت: از مدت حضور من زیاد نمی گذرد ولی جلسات مکرر با مسئولین استانداری و فرمانداری برگذار کردیم و تاکنون قول مساعد دادند که بخشی از محرومیت ها از جمله نبود سیستم فاضلاب با مشارکت مردمی بر طرف شود.من از سامانه 137 درخواست دارم که بررسی و پیگیری پیام های مردمی را با حساسیت تمام مد نظر بگیرد و تا چهره محرومیت از کوت عبدالله پاک شود.

 وی سپس ضمن تشکر از پیگیری های تماس های مردمی سامانه 137 خواهان رفع فوری مشکل فاضلاب در منطقه شد که تاکنون مشکلات فراوانی برای اهالی بوجود آورده است.

گفتنی است کل پیام های ثبت شده مربوط به منطقه 5 از میان همه پیام های ثبت شده توسط شهروندان 11 درصد محاسبه شده است. همچنین بر اساس آمارهای شهریورماه 12 درصد پیام های ثبت شده به لایروبی جوی، 4 درصد پیام ها مربوط به جمع آوری مازاد لایروبی و 3 درصد پیام ها به اطلاع رسانی مردم به مسدود شدن جوی روباز اختصاص دارد. 

نویسنده خبر: فرشته چهرازی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها