اخبار
 انتشار: 11 آبان 1391
   مشاهده: 756

  گزارشی از مانور دفع آبهای سطحی دربلوار پاسداران

مانور دفع آبهای سطحی در بلوار پاسداران برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هفت: به همت معاونت خدمات شهری منطقه مانور دفع آبهای سطحی در بلوار پاسداران روبروی آتش نشانی برگزار شد .

با توجه به نزديكي فصل بارندگي و همچنين جلوگيري از بالا آمدن آب بر روي آسفالت و جلوگيري از بروز هرگونه حادثه احتمالي براي خودروهاي عبوري و تخريب آسفالت اين شهرداري اقداماتي در اين راستا انجام داد.دفع آب‌های سطحی از جمله اقدامات برای کاهش آبگرفتگی است  این رزمایش با هدف ایجاد آمادگی در معاونت خدمات شهری برگزار شده است.

به گفته معاون خدمات شهری منطقه : مانور دفع آب‌های سطحی با اعلام آماده باش تمام نیروها از ساعت 7 صبح آغاز شد و بازدید از ماشین آلات و پمپ‌های سیار، انواع مکنده، تانکر و خودروهای امدادی و نیروهای انسانی، بازدید از تاسیسات و ایستگاه‌های پمپاژ شهرداری  را شامل می شد.

وی بیان داشت: در این مانور نیروی انسانی، ابزار و ماشین آلات به منظور به حداقل رساندن خسارت ناشی از آبگرفتگی معابر مورد آزمون قرار گرفتند.

وی در ادامه گفت :بارندگی  هر ساله موجب آبگرفتگی شدید معابر  می شود که علاوه بر ایجاد مشکل برای شهروندان، تمام نیروهای خدمات نیز باید برای رفع آن بسیج شوند. امسال تلاش‌هایی برای ایجاد آمادگی لازم به منظور کاهش آبگرفتگی صورت گرفته است.

معاون خدمات شهری منطقه افزود: اقدامات مهمي در خصوص دفع آب هاي سطحي در دستور كار اكيپ خدمات شهري قرار دارد و اميدواريم امسال در ايام بارندگي با معضل آب گرفتگي خيابان ها و معابر رو به رو نباشيم. چرا که برای کاهش خسارات ناشی از آبگرفتگی معابر در هنگام بارندگی تمهیداتی انجام شده است.

 


نویسنده خبر: میلاد معصومی
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
جستجوی اخبار
دسته‌بندی خبرها